Trwa ładowanie...
02-10-2006 11:38

Nina Terentiew od października w Polsacie

Nina Terentiew od października w Polsacie
d2366m7

Od października była dyrektor Programu II TVP Nina Terentiew przechodzi do Polsatu. Terentiew będzie tam pełnić funkcję "doradcy programowego właściciela oraz zarządu Telewizji Polsat S.A. ds. produkcji polskiej" - poinformowało biuro prasowe stacji.

Terentiew nie zdradza na razie pomysłów, jakie chciałaby wdrożyć w Polsacie. Po pierwsze nie znam jeszcze dobrze Polsatu, a po drugie ja się podjęłam jedynie doradzania, a nie prowadzenia tej stacji - powiedziała Terentiew.

Potwierdziła medialne informacje, że zrezygnowała z prowadzenia "Bezludnej Wyspy" w TVP2. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Tzn. nie mogę jednocześnie doradzać Polsatowi i pracować dla TVP - wyjaśnia powody tej decyzji.

d2366m7

Tak szybkie przejście byłej dyrektor TVP2 do konkurencyjnej stacji było możliwe - jak poinformował Presserwis - dzięki temu, że zrezygnowała z otrzymywania 12 miesięcznych pensji z TVP w ramach klauzuli o zakazie pracy w konkurencji.

Chciałam być wolną kobietą - powiedziała Terentiew, komentując tę informację.

Zapewniła też, że to nie ona namówiła prezenterkę TVP 2 Agatę Młynarską, do przejścia do Polsatu (według doniesień mediów Młynarska od października ma poprowadzić nowy talk-show). To jest niezależna decyzja Agaty Młynarskiej - podkreśla Terentiew.

Po złożeniu w czerwcu rezygnacji ze stanowiska szefowej TVP2 Terentiew kierowała tą anteną jeszcze do końca września. Wcześniej nie wykluczała możliwości współpracy z TVP, zastrzegała jednak, że nie chce już być z nią związana etatowo. Odchodząc z Dwójki Terentiew podkreślała też, że jej odejście nie ma związku z objęciem stanowiska prezesa TVP przez Bronisława Wildsteina.

Nina Terentiew karierę dziennikarską rozpoczęła w 1970 roku w Polskim Radiu Koszalin. W 1971 roku trafiła do Redakcji Publicystyki Kulturalnej TVP. Przygotowywała m.in. felietony do programu kulturalnego "Pegaz", programy z cyklu "XYZ" oraz "Godzina z..." i reportaże z imprez artystycznych. Od 1992 roku prowadzi własny program "Bezludna Wyspa". Dyrektorem TVP 2 Terentiew była od 1998 r.

d2366m7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2366m7