Trwa ładowanie...
30-12-2009 11:05

Nowa telewizja - KTOŚ

Nowa telewizja - KTOŚŹródło: Monolith Films
drhc15q
drhc15q

"Jestem wrogiem takiego pisania na murach" - starsza pani w okularach wygraża pięścią w stronę ściany zamazanej graffiti. "Codziennie jest tu policja, bo w tym bloku zdarza się komuś rzucać butelkami z okna" - dodaje szczupły gimnazjalista w czapce. A uśmiechnięty blondyn oznajmia: "35 lat minęło, a nam się tu dobrze mieszka". To spot reklamujący najnowsze dziecko "Miast w komie" - warszawskiej telewizji internetowej, prezentującej się również na antenie TVP3.

Reżyser i dziennikarz Cezary Ciszewski i jego ekipa, nagradzani na międzynarodowych festiwalach za pionierską telewizję obywatelską kręconą telefonami komórkowymi, teraz postanowili zarazić tą pasją zwykłych warszawiaków.

Zaczęli od Targówka, bo tutejsze władze zapaliły się do pomysłu. Powstał KTOŚ - Komórkowa Telewizja Osiedlowa, tworzona przez ludzi Targówka dla ludzi Targówka, w dodatku pod patronatem władz dzielnicy.

- Po raz pierwszy w historii dzielnicy, a może pierwszy w historii Warszawy, mamy okazję zwrócić się do mieszkańców i instytucji dzielnicy w sposób bezpośredni, z pominięciem drogi urzędowej. Niektóre władze wymagają bowiem bliskiego kontaktu - tłumaczy Krzysztof Bugla, wiceburmistrz Targówka.

drhc15q

I namawia do wypowiedzi wszystkich mieszkańców: - Zachęcam, zwłaszcza młodych ludzi, do wypowiadania się w naszej osiedlowej telewizji.

Jak nagrać film komórką? Nic prostszego. Wystarczy ustawić nagranie wideo i skierować obiektyw aparatu na nagrywaną osobę. Tu nie trzeba być profesjonalistą. - Siłą komórki jest to, że ludzie nie reagują na nią jak na kamerę, nie usztywniają się, nie zaczynają grać. Dlatego reportaże z komórki są prawdziwe, mają siłę dzieł mistrzów starej szkoły - przekonuje Cezary Ciszewski.

Telewizję KTOŚ można oglądać w internecie za pośrednictwem strony www.miastawkomie.pl.

Polecamy w wydaniu internetowym www.polskatimes.pl/Warszawa: Łóżkowa farsa na koniec roku

drhc15q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhc15q