Trwa ładowanie...

Nowe Horyzonty bez sponsora. Roman Gutek: zakasujemy rękawy

Jeden z najpopularniejszych polskich festiwali filmowych, organizowany we Wrocławiu Festiwal Nowe Horyzonty, stracił tytularnego sponsora T-Mobile. Organizatorzy zapewniają jednak, że nadchodzące edycje nie są zagrożone.

Nowe Horyzonty bez sponsora. Roman Gutek: zakasujemy rękawyŹródło: Materiały prasowe
d2cn5kr
d2cn5kr

Z dalszej współpracy z filmowym festiwalem zrezygnował operator sieci komórkowej, T-Mobile. Roman Gutek, dyrektor imprezy, uspokaja jednak fanów imprezy i potencjalnych uczestników.

- Oznacza to dla nas jeszcze większą mobilizację i zakasanie rękawów - odpowiada Roman Gutek, dyrektor Nowych Horyzontów w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". - Mnie takie trudne sytuacje mobilizują, traktuję to jako kolejne wyzwanie w naszej działalności.

- Oczywiście szkoda, że po piętnastu latach zarząd T-Mobile podjął taką decyzję, ale wiem, że wynika ona z globalnej strategii firmy - dodaje. - Braliśmy ją zresztą pod uwagę od pewnego czasu i poszukiwań nowych sponsorów nie zaczęliśmy we wtorek po południu.

Roman Gutek podkreśla, że przyszłość festiwalu nie jest zagrożona, że będzie szukał nowych sponsorów. Rozważa także crowdfunding, czyli formę finansowania projektów przez społeczność. Jeśli się go uruchomi wcześniej, jest szansa, że część środków uda się zgromadzić właśnie w ten sposób.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty powstał w 2001 roku jako miejsce służące prezentacji, mało obecnego wówczas w Polsce, odważnego kina artystycznego, szukającego nowych form wyrazu, wykraczającego daleko poza granice konwencjonalnego filmu.

d2cn5kr

Siedemnasta edycja imprezy odbyła się między 3 a 13 sierpnia 2017 roku we Wrocławiu.

Festiwal odwiedza co roku kilkudziesięciu reżyserów z całego świata - od debiutantów po niekwestionowanych mistrzów. Gośćmi Nowych Horyzontów byli już między innymi: Abdellatif Kechiche, Agnes Varda, Nanni Moretti, Terry Gilliam, Peter Greenaway, Béla Tarr, Bruno Dumont, Carlos Reygadas, Aleksander Sokurow, Abel Ferrara, Kim Ki-duk, Tsai Ming-liang, Naomi Kawase, Carlos Saura, Claire Denis, Dušan Makavejev, Asghar Farhadi, Jean-Pierre i Luc Dardenne, Andriej Konczałowski, Leos Carax czy Stephen i Timothy Quay.

Obok głównego festiwalu są także imprezy towarzyszące, w tym American Film Festival, którego kolejna edycja rozpocznie się 24 października. Wśród gości znajdzie się Rosanna Arquette.

Kino Muranów - najlepsze kino w Polsce?

d2cn5kr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cn5kr