Trwa ładowanie...

Nowe jednosalowe kino w Warszawie

Share
Nowe jednosalowe kino w Warszawie
Źródło: Jupiterimages
d2vixut

23 października rozpocznie działalność nowe, jednosalowe kino w Warszawie - o nazwie Alchemia, z siedzibą na Starówce, przy ul. Jezuickiej.

Kino Alchemia będzie działało w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK) przy ul. Jezuickiej 4 - w miejscu, w którym wcześniej znajdowało się kino Cinema 1.

Sala kina Alchemia liczy 100 miejsc. Właścicielem sali jest SCEK, zaś podmiotem prowadzącym kino - Fundacja Filmowa Warszawa (FFW). 23 października, w dniu rozpoczęcia działalności kina, w Alchemii nastąpi otwarcie 1. Warszawskiego Przeglądu Filmów dla Młodzieży De/Montaż. Honorowy patronat nad przeglądem objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Program przeglądu można będzie znaleźć na stronie internetowej www.demontaz.waw.pl. Na wszystkie pokazy w ramach przeglądu wstęp będzie wolny.

d2vixut

Aby wchodzić na zwykłe seanse w Alchemii - po zakończeniu przeglądu - trzeba będzie kupować bilety. Repertuar kina ma być dostępny w internecie i w prasie.

"Oprócz regularnego repertuaru, w kinie prowadzona będzie edukacja filmowa dla dzieci i młodzieży. W bieżącym semestrze wezmą w niej udział uczniowie 34 warszawskich szkół" - zapowiedziała FFW w informacji przekazanej w piątek.

W Alchemii znalazł ponadto siedzibę Dyskusyjny Klub Filmowy "Imaginarium".

d2vixut

Podziel się opinią

Share
d2vixut
d2vixut