Trwa ładowanie...
d48nvs3
Aktualności

Nowy film Stevena Spielbrga pojedzie do Cannes

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy film Stevena Spielbrga pojedzie do Cannes
d48nvs3

Najnowsze dzieło Stevena Spielberga - familijny film "The BFG" - znajdzie się wśród premier zbliżającego się Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

"The BFG" to adaptacja książki dla dzieci pióra Roalda Dahla, która w Polsce ukazała się pod tytułem "Wielkomilud". Historia koncentruje się wokół olbrzyma (w tej roli Mark Rylance), który jest niezwykle miły, więc w przeciwieństwie do swoich towarzyszy z gatunku, nikogo nie zjada i nikomu nie łamie kości. Dlatego może być wielce pomocny, kiedy Anglia staje w obliczu poważnego kryzysu. 10-letnia Ruby Barnhill wciela się w postać dziewczynki z Londynu, imieniem Sophie, zaprzyjaźnionej z Wielkomiludem. W obsadzie znaleźli się również Bill Hader, Jemaine Clement, Penelope Wilton czy Rebecca Hall. Scenariusz napisała Melissa Mathison, która współpracowała ze Stevenem Spielbergiem przy "E.T.". Do szerokiej dystrybucji produkcja ma trafić w lipcu. W Cannes film "The BFG" zaprezentowany ma zostać wśród pokazów pozakonkursowych.

Do Francji powinno trafić również wiele innych filmów - mówi się o około 50 premierach światowych. Wśród najbardziej prawdopodobnych tytułów w selekcji wymienia się takie oczekiwane projekty, jak "Elle" Paula Verhoevena, "The Last Face" Seana Penna, "Julieta" Pedro Almodóvara, "It's Only the End of the World" Xaviera Dolana, "The Unknown Girl" braci Jean-Pierre'a i Luca Dardenne'ów, "Money Monster" Jodie Foster, "Loving" Jeffa Nicholsa, "American Honey" Andrei Arnold, "Free Fire" Bena Wheatleya, "I, Daniel Blake" Kena Loacha, "The Secret Scripture? Jima Sheridana czy nowy - jeszcze bez tytułu - dramat Asghara Farhadiego.

Oficjalny program festiwalu ogłoszony zostanie 14 kwietnia. 69. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 11-22 maja.

d48nvs3

Podziel się opinią

Share

d48nvs3

d48nvs3