Trwa ładowanie...

Nowy film z Adrienem Brody w Wenecji

Share
Nowy film z Adrienem Brody w Wenecji
d2li9sc

Podczas tegorocznego 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji zostanie zaprezentowany najnowszy film z Adrienem Brody w jednej z głównych ról p.t. Hollywoodland. Film startuje w głównym konkursie festiwalu, który rusza już 30 sierpnia a potrwa do 9 września.

Jak donosi wpływowy magazyn branżowy „Screen International” jest to jeden z pierwszych, najbardziej prestiżowych, filmów ruszającego właśnie sezonu festiwalowego i pierwszych przedoscarowych spekulacji.

Recenzent Mike Goodridge pisze:

d2li9sc

Czarny thriller rozgrywający się w Los Angeles lat pięćdziesiątych łączy fakty z fikcją i spekulacjami. „Hollywoodland” jest nasycony detalami, postaciami i atmosferą (…). Ten świetnie skonstruowany, dobrze obsadzony film, który jest pełnometrażowym debiutem weterana telewizji – Allena Coultera, zapewne ściągnie na siebie wzmożoną uwagę mediów. W konkursie startuje 21 tytułów, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wszystkie konkursowe filmy będą miały tam swoją światową premierę.

„Hollywoodland” próbuje odsłonić kulisy jednej z najbardziej zagadkowych śmierci w historii fabryki snów. George Reeves (Ben Affleck)
jest jedną z największych gwiazd Hollywood. Niebywałą popularność przyniosła mu tytułowa rola w serialu telewizyjnym „Przygody Supermana”.

Jest 16 czerwca 1959 roku, idol milionów umiera właśnie w swoim domu na wzgórzach Hollywood. Trafiony w głowę jedną kulą gwiazdor pozostawia po sobie narzeczoną – aspirującą do miana gwiazdy - Leonore Lemmon (Robin Tunney) oraz miliony, zszokowanych jego śmiercią, fanów.

Policja orzeka, że popełnił samobójstwo i zamyka sprawę. Jednak nieutulona w żalu matka – Helen Bessolo (Lois Smith)
, nie chce pozwolić by zagadkowe okoliczności tej tragedii pozostały niewyjaśnione.

d2li9sc

Helen zaczyna szukać sprawiedliwości na własną rękę. Wynajmuje prywatnego detektywa – Louisa Simo (Adrien Brody). Simo w trakcie dochodzenia odnajduje ślad, który może być kluczem do zagadki. Reeves miał bowiem romans z Toni Mannix (Diane Lane), żoną jednego z szefów studia MGM – Eddiego Mannixa (Bob Hoskins).

Jednak w Hollywood prawda i sprawiedliwość to rzadkość. Simo prowadzi niebezpieczne i zaskakujące śledztwo, które zaczyna mieć ogromny wpływ na jego życie prywatne.

Detektyw dowiaduje się także sporo o samym Reevesie. Jak się okazuje, za maską gwiazdy krył się skomplikowany wewnętrznie człowiek, który poświęcił swoje życie Hollywood na bardzo wielu poziomach.

d2li9sc

Podziel się opinią

Share
d2li9sc
d2li9sc