Trwa ładowanie...
Materiał partnera
17-07-2020 14:09

Nowy termin premiery filmu Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”

Ze względu na sytuację epidemiologiczną termin premiery kinowej filmu Lecha Majewskiego – „Dolina Bogów” został przesunięty na 21 sierpnia. W polsko-hollywoodzkiej produkcji występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea.

Nowy termin premiery filmu Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”Źródło: materiały partnera
d2dq58c
d2dq58c

Materiał partnera Galapagos Films

Największy wizjoner polskiego kina - Lech Majewski („Młyn i Krzyż”, „Angelus”, „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Wojaczek”) - powraca z nową produkcją wypełnioną niezwykłymi doznaniami i oszałamiającymi efektami audiowizualnymi. „Dolina Bogów” to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara - Jana A.P. Kaczmarka. Planowana pierwotnie na marzec premiera została jednak przesunięta w czasie ze względu na sytuację epidemiologiczną.

- Epidemia zastała mnie w Katowicach, bo 23 marca w Kinie Kosmos miała się odbyć premiera „Doliny Bogów”. Przez koronawirusa premiery nie było. Odwołane zostało też moje tournée promujące film na Dalekim Wschodzie, w Tajwanie, Korei Południowej i Japonii, a także w USA – mówi Lech Majewski.

W tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji - legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów, historia najbogatszego człowieka globu, tajemniczego Wesa Taurosa (John Malkovich) oraz losy narratora filmu Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z własnymi problemami.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

- Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią” - powiedział Malkovich o swoim udziale w „Dolinie Bogów”. A Keir Dullea, główny bohater legendarnej „2001 Odysei Kosmicznej”, dodał: „Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka”.

d2dq58c

Zdjęcia do filmu, powstawały nie tylko w Valley of the Gods, w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale i w studiach filmowych CeTA we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge oraz polskie marki - Pako Lorente i Kazar.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentami obrazu są: Lech Majewski, Filip Jan Rymsza, Angelus Silesius, Royal Road Entertainment. Koproducentami są: Jan Harlan, Lorenzo Ferrari Ardicini, Carla Rosen-Vacher, Alyssa Swanzey, Piotr Galon, Daniel Markowicz, Marek Żydowicz, Robert Banasiak, Jarosław Perduta, Dariusz Wieromiejczyk, Ewa Sadkowska, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Silesia Film, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Fundacja Tumult/Camerimage, LumiconFX, Lightcraft, Centrum Technologii Audiowizualnych.
„Dolina Bogów” trafi do kin 21 sierpnia. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

Materiał partnera Galapagos Films

d2dq58c

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dq58c