Trwa ładowanie...
woody allen

Nowy Woody Allen na otwarcie Cannes

Share
Nowy Woody Allen na otwarcie Cannes
d23npcr

Najnowsze dzieło Woody'ego Allena, "Cafe Society", zainauguruje nadchodzący festiwal filmowy w Cannes.

"Cafe Society" to romans rozgrywający się w latach 30. minionego wieku, w Hollywood. W obsadzie znaleźli się Kristen Stewart, Jesse Eisenberg, Blake Lively, Parker Posey, Steve Carell i Corey Stoll.

  1. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 11 - 22 maja. Przewodniczący jury jest George Miller. Pełna lista obrazów, które będzie można zobaczyć w tym roku na francuskiej imprezie zostanie ogłoszona 14 kwietnia.
d23npcr

Ostatnim filmem Woody'ego Allena był "Nieracjonalny mężczyzna".

Woody Allen to człowiek instytucja. Mistrz błyskotliwej riposty, (auto)ironii, intelektualnego humoru. Jest najwybitniejszym amerykańskim twórcą komedii. Nie tylko reżyseruje i gra w swoich produkcjach. Jest również scenarzystą i dramaturgiem. Filmy kręci w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej docenia go publiczność Starego Kontynentu. Jego droga do kariery filmowca wiodła przez wydział filmowy Uniwersytetu Nowojorskiego. Jako aktor zadebiutował w komedii „Co nowego, koteczku?” (1965), z kolei za kamerą pierwszy raz stanął w parodii kina gangsterskiego „Bierz forsę i w nogi”. Szybko wypracował swój charakterystyczny styl, który już zawsze będzie obfitował w absurdalne rozwiązania i ogromną dawkę humoru. Pierwszym sukcesem Allena była komedia „Annie Hall” za którą otrzymał szereg nagród. Kilka razy próbował zerwać ze swoim komediowym wizerunkiem, m. in. podczas realizacji dramatu psychologicznego „Wnętrza”. Filmowy dorobek twórcy „Zeliga” obejmuje kilkadziesiąt obrazów.

d23npcr

Podziel się opinią

Share
d23npcr
d23npcr