Trwa ładowanie...
20-04-2006 12:54

O Wiktorach tuż przed ceremonią

O Wiktorach tuż przed ceremonią
d2bwime
d2bwime

W najbliższy poniedziałek 24 kwietnia po raz 21. zostaną wręczone Wiktory - nagrody dla najbardziej popularnych osobowości telewizyjnych.

SuperWiktory, które przyznawane są za całokształt osiągnięć, otrzymają w tym roku m.in. Lech Wałęsa i Jean Michele Jarre. Ponadto SuperWiktorem uhonorowani zostaną: aktorzy Witold Pyrkosz, Jan Kobuszewski, dziennikarz radiowy i telewizyjny Jan Turski oraz były trener reprezentacji narodowej w piłce nożnej Kazimierz Górski.

W tym roku mianowane do statuetki Wiktora są 52 osoby w 10 kategoriach: najpopularniejszy polityk 2005 roku (tu nominowani są m.in. Jarosław i Lech Kaczyńscy), najwyżej ceniony dziennikarz, komentator, publicysta (m.in. Kamil Durczok, Tomasz Lis), najpopularniejszy aktor w 2005 roku (m.in. Piotr Adamczyk, Joanna Brodzik)
, piosenkarz lub artysta estrady (m.in. Krzysztof Kiljański, Beata Kozidrak)
, najlepszy prezenter lub spiker TV (m.in. Justyna Pochanke, Anna Popek)
, twórca programu telewizyjnego lub artystycznego w TV (m.in. Leszek Kumański, Ilona Łepkowska), osobowość telewizyjna (m.in. Szymon Majewski, Wojciech Mann), największe odkrycie telewizyjne 2005 roku (m.in. Katarzyna Cichopek, Brygida Grysiak), najpopularniejszy sportowiec (m.in. Tomasz Adamek, Jerzy Dudek) oraz Wiktor publiczności (m.in. Kabaret Mumio, Tomasz Lis). ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ NOMINOWANEJ JOANNY BRODZIK Jak
podkreślił przewodniczący kapituły akademii przyznającej Wiktory, Krzysztof Mroziewicz, jest to nagroda bardzo ceniona wśród ludzi telewizji.

- Jest to nagroda środowiskowa, a jak wiadomo bardzo trudno zaakceptować pogląd, że ktoś jest lepszy w moim fachu niż ja sam. Wobec tego nagroda dziennikarska przyznawana przez dziennikarzy za działalność dziennikarską jest to coś nadzwyczajnego - powiedział Mroziewicz.

Oprócz niego w skład kapituły akademii przyznającej Wiktory wchodzą m.in. Bogusław Kaczyński, Tomasz Raczek, Jan Miodek, Alicja Resich-Modlińska i Beata Tyszkiewicz.

d2bwime

Pomysłodawcą Wiktorów jest dziennikarz Józef Węgrzyn. Kandydatów typują członkowie Telewizyjnej Akademii Wiktorów, składającej się z laureatów dotychczasowych edycji. Wybór opierają na własnych gustach i listach kandydatów, zgłoszonych przez ekspertów - ludzi z branży i autorytety w dziedzinie mediów. GALERIA ZDJĘĆ PIOTRA ADAMCZYKA Wiktor jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez artystę plastyka Andrzeja Renesa. Wiktory można otrzymywać wielokrotnie, nagrodę Super Wiktora, przyznawaną od 1992 roku, tylko raz w życiu. W 1989 roku statuetką Wiktora wyróżniono tylko jedną osobę - papieża Jana Pawła II.

Wśród ubiegłorocznych laureatów znaleźli się m.in. Kamil Durczok, Tomasz Lis, Szymon Majewski i Otylia Jędrzejczak.

Ceremonia wręczenia Wiktorów będzie transmitowana przez TVP1 w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 20.15.

Zdjęcie: MTL Max Film, Bartłomiej Zaranek.

d2bwime
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bwime