Trwa ładowanie...
bartłomiej topa
29-06-2015 14:25

''Obce niebo'' w kinach od 16 października

''Obce niebo'' w kinach od 16 październikaŹródło: Monika Lenczewska / TAKFILM / NEXT FILM
d1p7vtm
d1p7vtm

„Obce niebo” to trzymająca w napięciu polsko-szwedzka opowieść o małżeństwie, którego życie z dnia na dzień zostaje wywrócone do góry nogami. Oparta na faktach historia pokazuje, do czego są w stanie posunąć się rodzice kierowani miłością do własnego dziecka. W rolach głównych Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa.

Basia (Agnieszka Grochowska)
i Marek (Bartłomiej Topa) to młode małżeństwo żyjące w Szwecji. Różnice społeczne i obyczajowe sprawiają, że zaadaptowanie się w nowej kulturze nie przychodzi im łatwo. Zaczynają oddalać się od siebie, wplątując się we wzajemne kłamstwa i tajemnice. Elementem spajającym ich świat jest ukochana córka Ula (Basia Kubiak), dla której są w stanie poświęcić wszystko.

fot. Monika Lenczewska / TAKFILM / NEXT FILM

d1p7vtm

W wyniku serii nieszczęśliwych pomyłek, pozbawiona skrupułów pracownica opieki społecznej, Anita (Ewa Fröling) odbiera im prawo do opieki nad dzieckiem. Ula zostaje skierowana do rodziny zastępczej, a Basia i Marek są bezsilni w zderzeniu z biurokratyczną siłą. Aby odzyskać swoją córkę, rodzice są jednak zdolni do rzeczy, które wcześniej nie przychodziły im do głowy.

„Obce niebo” to, trzymająca w napięciu historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film w reżyserii Dariusza Gajewskiego, uhonorowanego Złotymi Lwami za „Warszawę”, to polska opowieść osadzona w klimacie szwedzkiego thrillera.

fot. Monika Lenczewska / TAKFILM / NEXT FILM

d1p7vtm

W głównych rolach zobaczymy aktorów wielokrotnie docenianych przez krytyków oraz publiczność – Agnieszkę Grochowską i Bartłomieja Topę. Partneruje im zachwycająca na ekranie swoją dojrzałością i talentem, debiutantka Basia Kubiak. Widzowie będą mieli również okazję obejrzeć jedną z najbardziej docenianych gwiazd szwedzkiego kina, Ewę Fröling, znaną między innymi z legendarnej roli w filmie „Fanny i Aleksander” Ingmara Bergmana.

Za zdjęcia odpowiada Monika Lenczewska, absolwentka prestiżowego American Film Institute w Los Angeles. Operatorka do tej pory pracowała poza granicami kraju, a jej ostatnia produkcja, etiopski „Difret”, otrzymała nagrody na festiwalach w Sundance oraz Berlinie. Współpraca z ekipą Dariusza Gajewskiego to jej pierwszy polski projekt pełnometrażowy.

Film wejdzie na ekrany kin 16 października. Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.

d1p7vtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p7vtm