Trwa ładowanie...
obiekt
05-05-2015 11:34

''Obiekt'' jedzie do Seattle i Tokio

Share
''Obiekt'' jedzie do Seattle i TokioŹródło: mat. promocyjne
d33k90y

- Zawodowi nurkowie nie używają takich terminów jak "topielec" czy "ciało". Dla nich istnieje "obiekt". Na potrzeby filmu także tego typu terminologia jest lepsza - mniej sugeruje i brzmi bardziej tajemniczo - takiego zdania jest Paulina Skibińska, której dokument został doceniony m.in. przez Roberta Redforda na jego festiwalu w Sundance. W maju produkcja zatytułowana "Obiekt" powalczy o nagrody na 41. Seattle International Film Festival, z kolei w czerwcu weźmie udział w konkursie międzynarodowym na Short Shorts Film Festival & Asia w Tokio. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Obiekt” jest jedyną polską produkcją, która zakwalifikowała się na tegoroczny festiwal w Seattle. Podczas 25 dni trwania imprezy zaprezentowanych będzie ponad 400 filmów z 70 krajów. Sekcja ShortsFest Weekend odbędzie się w dniach 22-26 maja. Dokument Skibińskiej zostanie pokazany w bloku „As the World turns…” wraz z pięcioma innymi krótkimi filmami. Najlepsze produkcje wybierze międzynarodowe jury w składzie Laura Jean Cronin, Craig Downing oraz Brooks Peck.

Zwiastun filmu "Obiekt":

Z kolei do międzynarodowego konkursu Short Shorts Film Festival & Asia w Tokio zakwalifikowało się łącznie 49 filmów z całego świata. Oprócz dokumentu zrealizowanego w ramach programu „Pierwszy Dokument” w Studiu Munka-SFP w konkursie znalazła się także inna polska produkcja - animacja Anny Błaszczyk „Trzej Królowie”. Festiwal odbędzie się w dniach 4-16 czerwca.

d33k90y

Dotychczas „Obiekt” pokazany był na 13 międzynarodowych festiwalach. Swoją światową premierę miał w styczniu podczas 37. Sundance Film Festival. W Polsce po raz pierwszy będzie go można zobaczyć na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Obecnie film walczy o nagrodę podczas 12 edycji festiwalu IndieLisboa - International Independent Film Festival w Portugalii.

Dokument Skibińskiej to kreacyjny obraz akcji poszukiwawczej, rozgrywającej się w przestrzeni dwóch światów – na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu. Dokument powstał w ramach programu „Pierwszy Dokument” Studia Munka-SFP w koprodukcji ze Studiem PUK. Za zdjęcia odpowiada Jakub Stolecki, z kolei zdjęcia podwodne zrealizowali Adam Wasiak, Grzegorz Zubowicz, Krzysztof Wiszniewski, Piotr Czechowski i Arkadiusz Ostrowski. Dokument zmontowała Katarzyna Boniecka, zaś za dźwięk odpowiada Katarzyna Szczerba. Opiekunem artystycznym filmu jest Jacek Bławut.

d33k90y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33k90y
d33k90y