Trwa ładowanie...
Aktualności

"Oblicza Rosji" - kolekcja dokumentów wkrótce na DVD

Share
"Oblicza Rosji" - kolekcja dokumentów wkrótce na DVD
Źródło: Against Gravity
dvs2fru

Już 6 listopada na DVD ukaże się zestaw czterech unikatowych dokumentów, pokazujących kondycję współczesnej Rosji.

"Oblicza Rosji", to kolejne po "Obliczach Chin" i "Obliczach Indii" wielopłytowe wydawnictwo DVD Magazynu Sztuki Dokumentu. "Oblicza Rosji" to 6 filmów, które przybliżają nam życie w dzisiejszej Rosji.

Filmy koncentrują się na zwykłym życiu, nie wnikając w wielką politykę, bo o zwykłych ludzkich losach w Rosji wiemy niewiele. Poszerzają wiedzę o warunkach ekonomicznych i stanie mentalnym rozwarstwionego społeczeństwa. Kolekcja filmów pomaga zrozumieć sytuację człowieka postsowieckiego wykorzenionego z mitu i pozostawionego na pastwę mechanizmów bandyckiej wersji kapitalizmu i podkręcanej przez władzę neurozy nacjonalistycznej.

dvs2fru

Wybrane filmy to nagradzane na wielu festiwalach dzieła twórców rosyjskich, żyjących na emigracji (W CZTERECH ŚCIANACH, BORYS RYŻY, RUBLOWKA) i Gruzinki Nino Kirtadze, która z polskim operatorem Jackiem Petryckim dotknęła ciemnej strony duszy rosyjskiej w filmie DURAKOWO. 7 x Moskwa i Elektriczka to dzieła polskich młodych twórców Piotra Stasika i Marcina Cuske. Wizualna lektura obowiązkowa dla wszystkich interesujących się Rosją. Wstęp do kolekcji "Oblicza Rosji" napisał Tadeusz Sobolewski.

„Oblicza Rosji” – zestaw 6 filmów dokumentalnych na DVD:

Durakowo, wioska głupców
Rublowka
W czterech ścianach
Borys Ryży – historia poety
Elektryczka
7x Moskwa

dvs2fru

Podziel się opinią

Share
dvs2fru
dvs2fru