Trwa ładowanie...
d4gk78u

Oburzeni

Najnowsze informacje
2.9
(17 głosów)
Oceń:
d4gk78u

„Oburzeni” (hiszp.. Indignados) to francuski film fabularny z 2012 roku, którego fabuła spleciona została z dokumentalnym zapisem rzeczywistości. Reżyserem projektu jest Tony Gatlif (twórca "Exils", "Gadjo dilo" i "Vengo"), zaś scenariusz napisał Stéphane Hensel. Film "Oburzeni" był pokazywany premierowo na Berlinale 2012, i okazał się jednym z najżywiej dyskutowanych tytułów festiwalu.

Film opowiada o masowym proteście Ruchu Oburzonych, rozpoczętym 15 maja 2011 roku na placu Puerta del Sol w Madrycie. Betty, młoda dziewczyna z Afryki, zostaje wyrzucona u wybrzeży Grecji z łodzi nielegalnych emigrantów. Tak rozpoczyna się jej podróż przez kolejne kraje Europy. Po krótkim pobycie w Paryżu, dziewczyna dostaje się do Hiszpanii, gdzie trafia w sam środek Ruchu Oburzonych i przyłącza się do manifestujących na ulicach Madrytu ludzi.

Film "Oburzeni" powstał w oparciu o 13-stronicowy esej „Czas oburzenia!” Stéphane’a Hessela – 93-letniego weterana ruchu oporu we Francji, dyplomaty i duchowego ojca Oburzonych, w którym wzywa on czytelników do zakwestionowania aktualnego niesprawiedliwego systemu społecznego. Gatlif, łącząc dokumentalne zdjęcia z fabularnymi scenami, w doskonały sposób pokazuje dzisiejszą zbuntowaną Europę widzianą oczyma nielegalnej imigrantki.

Oburzeni
Tytuł oryginalny

Indignados

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

20.07.2012

Czas trwania

88 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gk78u
d4gk78u
d4gk78u