Trwa ładowanie...
karolina frankowska
25-06-2014 15:41

Od książki... do serialu?

Od książki... do serialu?Źródło: Forma PR
d12074p
d12074p

Zabawna historia o przyjaźni, marzeniach i życiu w Warszawie – z filmowymi gwiazdami w tle. 3 lipca do księgarni trafi powieść "Zaczaruj mnie" - literacki debiut znanej scenarzystki Karoliny Frankowskiej. Książkę promuje filmowy zwiastun, w którym w główną bohaterkę – Zośkę – wciela się Anna Karczmarczyk („Galerianki”, „Na dobre i na złe”, „To nie koniec świata!”), a w jej przyjaciół Maciej Radel(„Brzydula”, „Na dobre i na złe”) i Malwina Turek(studentka III roku Akademii Teatralnej). Trójkę młodych aktorów zobaczymy też na okładce, a Karolina Frankowska pracuje już nad opartym na powieści scenariuszem.

- Książka to dla mnie wielka przygoda, ale przede wszystkim jestem scenarzystką i myśl o ekranizacji „Zaczaruj mnie” towarzyszyła mi przy pisaniu – mówi autorka. - Pisanie scenariuszy to praca jak każda inna, tyle że moje „być albo nie być” zależy od widzów. Bo pracuję dla publiczności - jeśli ludzie oglądają to, co napiszę, mam satysfakcję i masę endorfin. - Scenarzysta musi trzymać się realiów budżetowych i realizacyjnych. Nie mogę zaszaleć i napisać sceny w stylu „Pałac Kultury wybucha w powietrze”, bo kierownik produkcji dostałby zawału serca. Za to w książce mogłam wszystko. Mam nadzieję, że wyszło jej to na dobre! - dodaje pisarka.

Karolina Frankowska zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Kryminalni”. Stworzyła już dwa autorskie seriale - „Nowa” i „Prawo Agaty” - a na jesieni na antenie TVP pojawi się kolejny: „Strażacy”. Jako pisarka przenosi za to filmowe doświadczenia na karty książki. Część akcji powieści „Zaczaruj mnie” rozgrywa się właśnie na planie serialu i w środowisku gwiazd ekranu. A w promocję książki zaangażowali się zaprzyjaźnieni ze scenarzystką aktorzy: Tomasz Ciachorowski („Majka”, „Linia Życia”), Magdalena Stużyńska-Brauer („Przyjaciółki”, „Hotel 52”, „Złotoposcy”) i Katarzyna Ankudowicz („Blondynka”„Pierwsza Miłość”, „Bulionerzy”). Aktorzy mieli możliwość przeczytać powieść przedpremierowo... i być może zagrają w opartym na niej serialu lub filmie.

- Czekam z niecierpliwością na ekranizację. Świetny materiał na komedię romantyczną! - zapewnia M. Stużyńska-Brauer. - Wciągająca, iskrząca humorem opowieść, pełna drobnych anegdot i ciekawych spostrzeżeń z gatunku: życiowe – dodaje Katarzyna Ankudowicz.

Na razie – przed premierą „Zaczaruj mnie!” - powstał jej filmowy zwiastun, w którym przed kamerami błyszczy jedna z najpiękniejszych aktorek młodego pokolenia: Ania Karczmarczyk. Projekt jest wspólną inicjatywą Agencji Medialnej Forma PR, agencji aktorskiej Bumerang oraz Wydawnictwa Literackiego. Zdjęcia nakręcono w jednym z najmodniejszych miejsc stolicy – na pl. Zbawiciela, który jest także „bohaterem” powieści. A na planie cały czas obecna była Karolina Frankowska – pilnując, by filmowa zapowiedź jak najlepiej oddawała klimat książki.

- I czytelnicy, i widzowie to ta sama publiczność. Dlaczego nie zaprosić ich do przeczytania „Zaczaruj mnie” zwiastunem? - rzuca z uśmiechem scenarzystka. - Napisanie książki to było moje marzenie... i się udało. Dowód, że marzenia się spełniają!

d12074p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12074p