Trwa ładowanie...
20-05-2016 15:04

Ogrodnik i Seweryn jako Beksińscy na 22. Przystanku Woodstock

Ogrodnik i Seweryn jako Beksińscy na 22. Przystanku Woodstock
d2ex7d3
d2ex7d3

15 lipca, w ramach Akademii Sztuk Przepięknych organizowanej na tegorocznej 22. edycji Przystanku Woodstock, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem - odtwórcami ról Zdzisława i Tomasza Beksińskich w filmie "Ostatnia Rodzina".

Przystanek Woodstock to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku odbędzie się on w terminie 14-16 lipca. Bardzo ważnym elementem Przystanku Woodstock jest Akademia Sztuk Przepięknych. Tam właśnie spotykają się autorytety, dziennikarze, ludzie telewizji i wielkiego świata, i rozmawiają z woodstockowiczami. Każdy rok, każde kolejne spotkanie to coraz większa publiczność i zainteresowanie. Namioty ASP są w stanie pomieścić kilka tysięcy ludzi i nie zdarza się, żeby były puste. Pierwszym rektorem Akademii Sztuk Przepięknych był Zbigniew Hołdys.

W tym roku, w ramach ASP, 15 lipca o godzinie 11:30 odbędzie się kolejne wyjątkowe spotkanie. Przybędą na nie bowiem odtwórcy głównych ról Zdzisława i Tomasza Beksińskiego z filmu "Ostatnia Rodzina" opowiadającego o 28 latach z życia wybitnego malarza, jego żony i syna. W namiocie APS nie zabraknie również reżysera - Jana P. Matuszyńskiego, producenta - Leszka Bodzaka oraz aktorki - Aleksandry Koniecznej, która wcieliła się w postać Zofii Beksińskiej. Wstęp wolny.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

"Ostatnia Rodzina" wejdzie do kin w całej Polsce 7 października.

Gwiazdami tegorocznego Przystanku Woodstock będą The Hives, Apocalyptica, Bring Me The Horizon, Living Colour, Molotov, Hey, Tarja, Luxtorpeda, Inner Circle, Kenisngton czy Dilated Peoples.

d2ex7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ex7d3