Trwa ładowanie...
d1c7th7
Aktualności

Ogrodnik i Seweryn jako Beksińscy na 22. Przystanku Woodstock

Share
Ogrodnik i Seweryn jako Beksińscy na 22. Przystanku Woodstock
d1c7th7

15 lipca, w ramach Akademii Sztuk Przepięknych organizowanej na tegorocznej 22. edycji Przystanku Woodstock, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem - odtwórcami ról Zdzisława i Tomasza Beksińskich w filmie "Ostatnia Rodzina".

Przystanek Woodstock to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku odbędzie się on w terminie 14-16 lipca. Bardzo ważnym elementem Przystanku Woodstock jest Akademia Sztuk Przepięknych. Tam właśnie spotykają się autorytety, dziennikarze, ludzie telewizji i wielkiego świata, i rozmawiają z woodstockowiczami. Każdy rok, każde kolejne spotkanie to coraz większa publiczność i zainteresowanie. Namioty ASP są w stanie pomieścić kilka tysięcy ludzi i nie zdarza się, żeby były puste. Pierwszym rektorem Akademii Sztuk Przepięknych był Zbigniew Hołdys.

W tym roku, w ramach ASP, 15 lipca o godzinie 11:30 odbędzie się kolejne wyjątkowe spotkanie. Przybędą na nie bowiem odtwórcy głównych ról Zdzisława i Tomasza Beksińskiego z filmu "Ostatnia Rodzina" opowiadającego o 28 latach z życia wybitnego malarza, jego żony i syna. W namiocie APS nie zabraknie również reżysera - Jana P. Matuszyńskiego, producenta - Leszka Bodzaka oraz aktorki - Aleksandry Koniecznej, która wcieliła się w postać Zofii Beksińskiej. Wstęp wolny.

d1c7th7

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

"Ostatnia Rodzina" wejdzie do kin w całej Polsce 7 października.

Gwiazdami tegorocznego Przystanku Woodstock będą The Hives, Apocalyptica, Bring Me The Horizon, Living Colour, Molotov, Hey, Tarja, Luxtorpeda, Inner Circle, Kenisngton czy Dilated Peoples.

d1c7th7

Podziel się opinią

Share
d1c7th7
d1c7th7