Trwa ładowanie...
08-07-2009 12:24

"Operacja Dunaj": Zamachowski i Gonschorek w Czechach

"Operacja Dunaj": Zamachowski i Gonschorek w CzechachŹródło: ONS.pl
d2xzt9k
d2xzt9k

Zbigniew Zamachowski i Joanna Gonschorek - filmowy kapitan Czesław Grążel i major Czesława Grążlowa - będą reprezentowali polską obsadę filmu "Operacja Dunaj" na tegorocznym 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.

Swoją obecność zapowiedzieli także grający w filmie Bogdan Grzeszczak i Magda Biegańska oraz reżyser Jacek Głomb, scenarzyści Jacek Kondracki i Robert Urbański, scenograf Malgorzata Bulanda.

Ze strony czeskiej pojawią się: czterokrotny zdobywca Czeskiego Lwa - Jan Budar oraz zdobywczyni nagrody dla Najlepszej Aktorki w Karlowych Warach 2008 - Martha Issova oraz Jaroslav Dusek, Monika Zoubkova i Vojtech Dyk.

Twórcy będą w Karlowych Warach w dniach 9-12 lipca 2009. Specjalny festiwalowy pokaz "Operacji Dunaj" odbędzie się 10 lipca.

d2xzt9k

"Operacja Dunaj" to polsko-czeska komedia w reżyserii Jacka Głomba, twórcy jednej z najciekawszych polskich scen - Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy. Na ekranie supergwiazdorska obsada: Maciej Stuhr, Tomasz Kot i Zbigniew Zamachowski oraz pierwsza liga czeskiego aktorstwa, na czele z Jirim Menzlem - zdobywcą Oscara, jednym z najsłynniejszych czeskich twórców filmowych, który nie tylko zagrał w "Operacji Dunaj" jedną z głównych ról, ale był też opiekunem artystycznym obrazu.

Film o perypetiach załogi czołgu o wdzięcznej nazwie Biedroneczka, który zagubił się podczas inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację, wejdzie na ekrany polskich kin 14 sierpnia.

d2xzt9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xzt9k