Trwa ładowanie...
d4mzqhk
d4mzqhk

Operacja Overlord

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4mzqhk
Film "Operacja Overlord" to horror, którego akcja dzieje się podczas II wojny światowej. Fabuła wzbogacona jest o elementy science fiction. W obrazie pojawiają się bowiem zombie.
2
1
Share
"Operacja Overlord" to osadzony w realiach II wojny światowej horror akcji Youtube.com - stopklatki

Operacja Overlord – zarys fabuły

Akcja filmu "Operacja Overlord" dzieje się w czasach II wojny światowej. Scena otwierająca film ukazuje tzw. D-Day, czyli pierwszą fazę lądowania spadochroniarzy alianckich w Normandii. To właśnie operacja, którą nazwano 'Overlord'.

Po desancie żołnierze udają się do jednej z pobliskich wiosek okupowanych przez nazistów. Szybko orientują się, że dzieje się tam coś dziwnego. Okazuje się, że po okolicy grasują zombie – efekt przerażającego eksperymentu wojsk nazistowskich.

Operacja Overlord – ciekawostki

  • Producentem filmu jest znany amerykański reżyser J.J. Abrams, który odpowiedzialny jest za superprodukcje takie jak "Mission: Impossible 3" czy "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy". Był także jednym z twórców serialu "Zagubieni".
  • Początkowo spekulowano, że film "Operacja Overlord" będzie jedną z produkcji z cyklu Cloverfield, jednak J.J. Abrams zaprzeczył, twierdząc, że film będzie dziełem niezależnym od tej franczyzy.
  • W niektórych ujęciach scenerią filmu " Operacja Overlord" jest zabytkowy, wyłączony z ruchu pociąg linii Bluebell Railway, który jest jedną z atrakcji turystycznych West Sussex w Anglii.
  • Plan zdjęciowy do filmu zakończył się 29 stycznia 2018 roku.

Zobacz także inne najlepsze filmy o II wojnie światowej 2018 roku oraz najlepsze filmy o zombie 2018 roku.

d4mzqhk
Operacja Overlord
Tytuł oryginalny

Overlord

Gatunek

horror, film akcji

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

25.10.2018

Data polskiej premiery

30.11.2018

Czas trwania

109 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

2
1
Share
d4mzqhk
d4mzqhk
d4mzqhk
d4mzqhk