Trwa ładowanie...

„Opieka domowa” już 18 listopada w kinach

Film balansując pomiędzy tonami komediowymi i słodko-gorzkimi, opowiada o egzystencjalnych wyborach pielęgniarki, która przedkłada potrzeby innych nad swoje. To również opowieść o miłości pomiędzy nietuzinkową parą w średnim wieku. „Opieka domowa” została doceniona podczas MFF w Palm Springs, gdzie reżyser otrzymał nagrodę „Directors to Watch”, a odtwórczyni głównej roli Alena Mihulová nagrodę FIPRESCI. Na zeszłorocznym MFF w Karlowych Warach film otrzymał również nagrodę dla najlepszej aktorki.

Share
„Opieka domowa” już 18 listopada w kinach
Źródło: Materiały prasowe
d32oq8e

Vlasta, pielęgniarka opiekująca się marudnymi pacjentami w ich domach, z pasją i poświęceniem wykonuje swoją pracę, kocha też gorąco swojego męża Lada i córkę. Wszyscy troje żyją w rejonie Czech znanym z produkcji wina. Pewnego dnia życie bohaterki drastycznie się zmienia i będzie ona musiała wyjść ze swojej roli. Smutne i wesołe tony przeplatają się w opowieści o Vlaście, która pomagała innym, a teraz sama będzie potrzebowała pomocy.

- Chciałem zrobić szczery film na temat spraw, o których ludzie boją się rozmawiać, w tym wypadku chodzi o współczucie i umieranie. Mój obraz portretuje emocje, ale nie stroni przy tym od humoru, bo chciałem przypomnieć widzom o tym, że nie są nieśmiertelni, ale także nauczyć ich lepiej doceniać bliskich i dbać o siebie samych.- tłumaczy reżyser Slávek Horák

d32oq8e

Podziel się opinią

Share
d32oq8e
d32oq8e