Trwa ładowanie...
d348q0v

Ostatni w Aleppo

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d348q0v
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W filmie Ostatni w Aleppo zobaczymy jak pięć lat od rozpoczęcia wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na oblężenie.

Khalid, Subhi i Mahmoud, główni bohaterowie filmu „Ostatni w Aleppo”, to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej, składającej się na zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. W filmie Ferasa Fayyada poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.

„Ostatni w Aleppo” otrzymał aż cztery nagrody na 14. edycji festiwalu Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, w tym Grand Prix – Nagrodę Banku Millennium, Nagrodę Dokumentalną Warszawy, przyznawaną przez publiczność, Grand Prix Miasta Gdyni i Art Doc Award Bydgoszcz oraz szereg nagród na całym świecie, m.in. Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na tegorocznym festiwalu filmowym Sundance.

Ostatni w Aleppo
Tytuł oryginalny

Last Men in Aleppo

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Dania, Syria

Rok produkcji

2017

Data polskiej premiery

30.06.2017

Czas trwania

101 min.

Podziel się opinią

d348q0v

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d348q0v
d348q0v
d348q0v