Trwa ładowanie...
d2jxmn4

Ostatnie wakacje

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Ostatnie wakacje", znane też pod nazwą "The Last Summer", to amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Williama Bindleya. Produkcja opowiada historię kilku nastolatków, którzy przed rozpoczęciem nowej szkoły starają się wkroczyć w dorosłość z nowymi doświadczeniami. Główne role w obrazie zagrali między innymi KJ Apa, Maia Mitchell, Jacob Latimore, Halston Sage oraz Tyler Posey. Film ukazał się 3 maja 2019 roku w serwisie Netflix.
d2jxmn4
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Ostatnie wakacje – opis fabuły

Fabuła filmu "Ostatnie wakacje" opowiada historię grupy nastolatków, którzy przygotowują się do rozpoczęcia studiów. Są to ich ostatnie wakacje przed kolejnym etapem edukacji, a ich życie osobiste jest bardziej skomplikowane niż kiedykolwiek. Każdy z bohaterów ma jednak na głowie zupełnie inne problemy. Phoebe i Audrey narzekają na brak pieniędzy, natomiast inni, jak na przykład Chad, Reece i Foster, starają się nadrobić zaległości ze szkoły średniej i w końcu się zakochać. Z odwrotną sytuacją muszą sobie poradzić Alec, Erin oraz Griffin, którzy boją się, że rozłąka z powodu studiów przyczyni się do zakończenia ich związków. Film pokaże ich indywidualne historie, które niestety nie zawsze zakończą się happy endem.

Ostatnie wakacje – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu "Ostatnie wakacje" są nastolatki, które przeżywają swoje ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów. Są to między innymi Griffin, Phoebe, Alec oraz Erin, w których role wcielili się odpowiednio KJ Apa, Maia Mitchell, Jacob Latimore i Halston Sage. Większość występujących w filmie aktorów ma już doświadczenie w innych produkcjach młodzieżowych, między innymi w serialach "Riverdale" czy "Good Trouble". W produkcji wystąpiło też wielu bohaterów drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie filmu "Ostatnie wakacje" pojawili się między innymi:

 • Sosie Bacon jako Audrey;
 • Wolfgang Novogratz jako Foster;
 • Gabrielle Anwar jako matka Griffina;
 • Ed Quinn jako ojciec Griffina;
 • Jacob McCarthy jako Chad;
 • Mario Revolori jako Reece;
 • Gage Golightly jako Paige;
 • Norman Johnson, Jr. jako Mason;
 • Tyler Posey jako Ricky;
 • Audrey Grace Marshall jako Lilah;
 • Greer Grammer jako Christine Purdy;
 • Jackie Sandler jako Tracey;
 • Brenna Sherman jako Sierra;
 • Gabriel "Minnow" Vigliotti jako Zachary;
 • Ryan Hill jako Garrett.

Ostatnie wakacje – scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Ostatnie wakacje" jest William Bindley, który w przeszłości wyprodukował już kilkanaście produkcji filmowych. Jest on jednocześnie jednym z autorów scenariusza i jednym z producentów obrazu. W pierwszym z przypadków współpracował z nim Scott Bindley, natomiast producentami byli również Mike Karz i Wayne Rice. Muzyka z filmu "Ostatnie wakacje" to dzieło Ryana Millera, który spełniał się w tej samej roli między innymi przy okazji produkcji "Opiekun" i "Mr. Roosevelt". Za kinematografię odpowiedzialny był Luca Del Puppo, natomiast edycją zajmowali się William Hoy oraz Melissa Remenarich-Aperlo.

Ostatnie wakacje – produkcja

W styczniu 2018 roku ogłoszono, że główną rolę w filmie "Ostatnie wakacje" otrzymał KJ Apa, znany między innymi z serialu młodzieżowego "Riverdale". Jednocześnie podano do wiadomości, że reżyserem produkcji będzie William Bindley, który stworzył scenariusz obrazu razem ze swoim bratem, Scottem. Wtedy planowano rozpocząć zdjęcia do filmu 23 kwietnia 2018 roku, jednak w marcu do obsady dołączył Jacob Latimore i przesunięto je na maj. W kolejnych miesiącach ogłoszono, że w filmie "Ostatnie wakacje" zagrają również Tyler Posey, Forrest Goodluck oraz Maia Mitchell, która wcieli się w rolę miłości głównego bohatera. Zdjęcia rozpoczęły się w maju 2018 roku. W czerwcu prawa do produkcji przejęła firma Netflix, a oprócz kolejnych aktorów w obsadzie rolę Forresta Goodlucka przejął Mario Revolori.

Ostatnie wakacje – premiera

Premiera filmu "Ostatnie wakacje" miała miejsce 3 maja 2019 roku w serwisie Netflix. Produkcja oryginalnie została zatytułowana "The Last Summer", trwa 109 minut i dostępne są do niej napisy oraz dźwięk w języku polskim. Polska premiera filmu "Ostatnie wakacje" odbyła się tego samego dnia. Zwiastun filmu "Ostatnie wakacje" został udostępniony w sieci 9 kwietnia 2019 roku i uzyskał kilkaset tysięcy wyświetleń przed swoją premierą w serwisie.

Ostatnie wakacje
Tytuł oryginalny

The Last Summer

Gatunek

Komedia romantyczna

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

03.05.2019

Data polskiej premiery

03.05.2019

Czas trwania

109 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jxmn4
d2jxmn4
d2jxmn4