Trwa ładowanie...
d259q6l

Over the limit

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Dokument "Over the limit" opowiada o ciężkiej pracy przed występem na Igrzyskach Olimpijskich młodej rosyjskiej gimnastyczki.
d259q6l
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: IDFA

Over the limit – tematyka dokumentu

Główną bohaterką filmu "Over the limit" jest Margarita Mamun, młoda Rosjanka trenująca gimnastykę artystyczną. Materiał rejestrowany jest w okresie jej przygotowań do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Margarita odbywa treningi pod okiem dwóch mentorek. Kobiety różnią się między sobą metodami pracy i podejściem do sukcesu. Każda z nich nawiązuje także z dziewczyną relację o innym charakterze. Przy takim dysonansie bohaterka dokumentu "Over the limit" musi wyrobić charakter i zahartować psychikę.

To głównie o psychice właśnie opowiada Marta Prus w dokumencie "Over the limit". W miejsce Margarity można postawić każdego innego sportowca. Tylko najwytrwalsi psychicznie zdobędą najważniejsze trofeum. Sport jest bowiem wyścigiem, w którym obok doskonałej kondycji fizycznej, ważna jest determinacja.

Over the limit – ciekawostki

  • Margarita Mamun była jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek rosyjskiej reprezentacji w gimnastyce artystycznej. Należała także do najpopularniejszych zawodniczek na świecie. Na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro zdobyła złoty medal, wyprzedzając swoją koleżankę z reprezentacji, Yanę Kudryavtsevą, która stanęła na drugim stopniu podium. 4 listopada 2017 roku Margarita oficjalnie zakończyła karierę sportową.
  • Film dokumentalny "Over the limit" wyświetlony został na kilku festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, zdobywając nagrody i nominacje. Spośród takich wydarzeń wymienić można chociażby Tofifest, Camerimage, Krakowski Festiwal Filmowy, a także International Documentary Filmfestival Amsterdam.
  • Reżyserka dokumentu "Over the limit" Marta Prus jest autorką wielu dokumentów i etiud, w tym "Ciepło – zimno" z 2015 roku czy "Osiemnastka" z 2012 roku.
Over the limit
Tytuł oryginalny

Over the limit

Gatunek

dokument, sportowy

Kraj produkcji

Polska, Niemcy, Finlandia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

15.11.2017

Data polskiej premiery

30.11.2018

Czas trwania

74 min.

d259q6l

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d259q6l
d259q6l
d259q6l