Trwa ładowanie...
d3xo8b4

Pan Lazhar

Najnowsze informacje
0.5
(1 głos)
Oceń:
d3xo8b4

„Pan Lazhar” (fr. Monsieur Lazhar) to kanadyjski komediodramat z 2011 roku w reżyserii Philippe Falardeau, który jest także autorem scenariusza. Muzykę skomponował Martin Léon, zaś za produkcję odpowiadają Luc Déry oraz Kim McCraw. Jest to adaptacja sztuki Evelyne de la Cheneliere, która jest zapisem starcia dwóch skrajnie odległych światów oraz potęgi wyrażania własnych myśli.

Bachir Lazhar, imigrant z Algierii, zostaje zatrudniony w szkole podstawowej w ramach zastępstwa za tragicznie zmarłego nauczyciela. W szkole zajętej leczeniem traumy po stracie pedagoga, nikt tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z bolesnej przeszłości Lazhara, ani tego, że może być on w każdej chwili deportowany.

Nietypowe, staroświeckie metody nauczania oraz naturalność i szczerość, z jaką pan Lazhar odnosi się do swoich podopiecznych, stopniowo zjednują mu ich serca i przełamują początkową nieufność wobec nowego wychowawcy, który zajął miejsce ulubionej pani. Nikt w szkole nie podejrzewa jednak, że pan Lazhar nie mówi o sobie całej prawdy, a jego przeszłość skrywa wiele sekretów…

Z dużą wrażliwością i humorem, dzieło Phillipe'a Falardeau prezentuje losy skromnego mężczyzny, który gotów jest zapomnieć o własnej stracie, po to tylko by pomagać uczniom w radzeniu sobie z tabu jakim są rozmowy na temat śmierci.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Mohamed Fellag jako tytułowy Bachir Lazhar, Sophie Nélisse - Alice L'Écuyer, Émilien Néron – Simon, Marie-Ève Beauregard - Marie-Frédérique, Vincent Millard – Victor, Seddik Benslimane – Abdelmalek, Louis-David Leblanc – Boris, Gabriel Verdier – Jordan, Marianne Soucy-Lord – Shanel.

Pan Lazhar
Tytuł oryginalny

Monsieur Lazhar

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Kanada

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

01.02.2013

Czas trwania

94 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xo8b4
d3xo8b4
d3xo8b4