Trwa ładowanie...
d12nb9g
Megafon.pl
Aktualności

Paul Thomas Anderson znów z Radiohead

Paul Thomas Anderson, twórca dramatu "Aż poleje się krew" najwyraźniej polubił współpracę z Radiohead. Filmowiec nakręcił dla zespołu kolejny teledysk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radiohead
Radiohead (Radiohead)
d12nb9g

Nowe wideo zrealizowane zostało do kompozycji "Present Tense". Klip jest dość prosty i ukazuje muzyków formacji, Thoma Yorke'a i Jonny'ego Greenwooda, wykonujących numer.

Artyści wcześniej współpracowali przy teledysku do nagrania "Daydreaming". Reżyser pracował też z gitarzystą Radiohead, Jonnym Greenwoodem.

d12nb9g

Paul Thomas Anderson to twórca obrazów "Magnolia", "Aż poleje się krew" czy "Mistrz". Kręcił również teledyski dla Joanny Newsom. Jego ostatni obraz to "Wada ukryta". Amerykanin 6 razy był nominowany do Oscara, a jago filmy i ich współtwórcy kolejnych 14 razy.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się "OK Computer" (1997) i "Kid A" (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy.

d12nb9g

Podziel się opinią

Share
d12nb9g
d12nb9g