Trwa ładowanie...
d28bse3
d28bse3

Paulina Młynarska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Panny i wdowy (1991) (Zosia, przyjaciółka Eweliny)

Kronika wypadków miłosnych (1985) (Alina)

Bar "Atlantic" () (Tereska Gniewusówna)

Pożegnanie z Marią (1993) (dziewczyna Piotra)

Wirus (1996) (Prokurator Ewa)

Kobieta Cafe ()

Męski punkt widzenia ()

Pytanie na śniadanie ()

Miasto kobiet ()

Zdjęcie
Podziel się

Kolejna znana przedstawicielka rodu Młynarskich. Dziennikarka radiowa i telewizyjna, aktorka. Siostra Agaty Młynarskiej, córka Wojciecha Młynarskiego i aktorki Adrianny Godlewskiej.

Urodziła się 15 listopada 1970 roku w Warszawie. Jako 16-latka rzuciła liceum i wyjechała do Paryża, wbrew woli rodziców. Wcześniej, w 1985 roku zadebiutowała na dużym ekranie, i to od razu u Andrzeja Wajdy, w pierwszoplanowej roli Aliny w „Kronice wypadków miłosnych”.

Mimo że przez pierwsze miesiące pobytu w Paryżu była – w dosłownym tego słowa znaczeniu – na afiszach (reklamujących film Wajdy), początki życia na obczyźnie wcale nie były łatwe. W przeciwieństwie do rodzinnego kraju, tam na nikim nie robił wrażenia fakt, że jest córką „tego” Młynarskiego.

Po powrocie z Francji, gdzie zabawiła kilka lat, dając nawet niewielki występ na tamtejszym ekranie (serial TV „Różowa seria”), kontynuowała występy aktorskie w polskich produkcjach.

d28bse3

Zagrała Zosię w głośnym filmie Janusza Zaorskiego „Panny i wdowy” (1991), prokurator Ewę w sensacyjnym „Wirusie” Jana Kidawy-Błońskiego, z Cezarym Pazurą u boku (1996), dziewczynę Piotra w „Pożegnaniu z Marią” Filipa Zylbera (1993) i Tereskę w serialu Janusza Majewskiego „Bar Atlantic” (1996).

W latach 1997-1999 związana była z telenowelą „Złotopolscy”, gdzie kreowała postać Agaty Gabriel, córki Ilony (Ewa Kasprzyk) i Wiesława (Paweł Wawrzecki).

W międzyczasie stale działała jako dziennikarka radiowa, związana ze stacją RMF FM i TOK FM. Zasłynęła jako twórczyni i główna redaktorka zakopiańskiego oddziału RMF-u.

Później związała się z telewizją. W latach 2004-2005 prowadziła program „Interwencja” na antenie Polsatu, a w 2005 roku związała się z telewizją TVN Style, gdzie zasłynęła jako prezenterka takich programów, jak „Miasto kobiet”(2005-2007, ponownie od 2008 roku) i talk-show „Żądło” (2007). W 2007 roku na moment pojawiła się też na ekranie telewizyjnej „dwójki”, jako gospodyni programu „Pytanie na śniadanie”.

Była jedną z uczestniczek francuskiego odpowiednika (i poprzednika) programu „Europa da się lubić”, zatytułowanego „Union Libre”.

d28bse3

W 2006 roku pojawiła się jako „znana prezenterka” w popularnym sitcomie „Niania”.

Niedawno poślubiła czwartego z kolei męża. Ma 16-letnią córkę Alicję z pierwszego małżeństwa.

Swego czasu znana była pod nazwiskiem Paulina Radzińska.

d28bse3
d28bse3
d28bse3