Trwa ładowanie...
d1z1g2d

Paweł Sala

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Poznań

Reżyser:
Scenarzysta:
d1z1g2d

Dramaturg, reżyser, współpracownik Telewizji Polskiej, Canal+, Teatru Polskiego Radia, stypendysta Ministerstwa Kultury, absolwent trzech fakultetów: kulturoznawstwa, reżyserii radiowej, reżyserii telewizyjno-filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Paweł Sala urodził się 10 czerwca 1958 roku w Poznaniu.Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Reżyserii Radiowej i Telewizyjno-Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był trzykrotnym finalistą polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill.

Za utwór „Ciemno wszędzie” otrzymał I nagrodę w konkursie dramaturgicznym „Dialogu” i Teatru Starego. Ponadto jest autorem sztuk: „Gang Bang albo Syndrom Sztokholmski”, „Szwaczki”, „Spalenie matki”, „Mortal Kombajn” (jedna z trzech równorzędnych nagród ogólnopolskiego konkursu „Dialogu”), „Trzecie przyjście” (sztuka napisana dla TR Warszawa) „Ifigenia - moja siostra”, a także wydanego w antologii „Pokolenia porno” sztuki „Od dziś będziemy dobrzy” (trzecia nagroda, pierwszej nie przyznano w ogólnopolskim konkursie dramaturgicznym „Dialogu”).

Ma na swoim koncie również realizację teatru telewizji na podstawie własnego tekstu pod tytułem „Od dziś będziemy dobrzy”.* Zrealizował także ponad 20 filmów dokumentalnych, w tym „Statystów” na planie „Pianisty” Romana Polańskiego. Jest współzałożycielem dramaturgicznej Grupy G8.*

W 2010 roku wyreżyserował film "Matka Teresa od kotów". Debiut filmowy Pawła Sali, to opowieść o dwóch braciach (Mateusz Kościukiewicz oraz Filip Garbacz), którzy w brutalny sposób zamordowali swoją matkę. "Matka Teresa od Kotów" pokazuje okres 12 m-cy przed ich aresztowaniem, zwłaszcza kilka ostatnich dni i czas śledztwa, aż do zatrzymania przez Policję.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z1g2d
d1z1g2d
d1z1g2d