Trwa ładowanie...
pentameron
20-08-2015 12:06

"Pentameron": Widowiskowy i mroczny film fantasy z Salmą Hayek i Vincentem Casselem w rolach głównych

"Pentameron": Widowiskowy i mroczny film fantasy z Salmą Hayek i Vincentem Casselem w rolach głównychŹródło: East news
d17xjvf
d17xjvf

Zrealizowana z wizjonerskim rozmachem, osadzona w świecie magii i tajemnic, mroczna opowieść o naszych najskrytszych pragnieniach.

Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa (Salma Hayek) gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel – urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król (Toby Jones) oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy (Vincent Cassel). Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. Pełne grozy, ale też zmysłowości, historie oparte na zapomnianym zbiorze opowiadań Giambattisty Basilego, które wyprzedziły o kilka wieków pomysły m.in. J. R. R. Tolkiena, traktują o pożądaniu prowadzącym do szaleństwa i mrocznej naturze człowieka. W każdym z nas kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

Stworzenia mrocznego filmowego świata "Pentameronu" podjął się Matteo Garrone we współpracy z największymi wizjonerami światowego kina. Salma Hayek, Stacy Martin, Vincent Cassel, nagrodzony Oscarem twórca muzyki do "Grand Budapest Hotel" i "Jak zostać królem" – Alexandre Desplat, autor zdjęć do filmów Tima Burtona i Davida Cronenberga – Peter Suschitzky, odpowiadający za scenografię w filmach Martina Scorsese – Dimitri Capuani, stworzyli niecodzienne, szalone, pełne grozy i finezji zachwycające filmowe widowisko.

d17xjvf

*"Pentameron" w kinach od 16 października.*

d17xjvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17xjvf