Trwa ładowanie...
d2a1nks

Perwersyjny przewodnik po ideologiach

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2a1nks

Geniusz, szaleniec, klown, radykalny lewak – tak mówi się o Slavoju Žižku, jednym z najciekawszych i najpopularniejszych myślicieli naszych czasów. Ten filozof, psychoanalityk, autor ponad kilkudziesięciu książek, traktujących o popkulturze, polityce, ekonomii, czy militarnych konfliktach jest także wytrawnym znawcą i miłośnikiem kina. Dał temu wyraz w głośnym dokumencie „Z-Boczona historia kina”.

Po 6 latach od premiery „Z-Boczonej historii kina” Žižek wraca do współpracy z reżyserką Sophią Fiennes, by tym razem w prowokacyjny sposób spojrzeć na naszą rzeczywistość i kształtujące ją ideologie. Žižek przygląda się im pod lupą i punktuje to, co mają nam do zaproponowania: liberalizm, komunizm, nazizm, kapitalizm i katolicyzm. Uświadamia, jak każda z tych ideologii manipuluje naszymi pragnieniami i marzeniami. A wszystko to zilustrowane jest błyskotliwie i prowokacyjnie dobranymi fragmentami takich klasyków kina, jak m.in. „Szczęki”, „Brazil”, „M.A.S.H”, czy „Titanic”.

„Perwersyjny przewodnik po ideologiach” to inteligentna, dowcipna i erudycyjna analiza wszelkich -izmów, kształtujących nasze systemy wierzeń i zachowań. Najbardziej pobudzający intelektualnie film ostatnich lat.

Perwersyjny przewodnik po ideologiach
Tytuł oryginalny

Pervert's Guide to Ideology, The

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Irlandia

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

06.12.2013

Czas trwania

134 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a1nks
d2a1nks
d2a1nks