Trwa ładowanie...
05-07-2006 16:28

Peter Greenaway robi rozpoznanie we Wrocławiu

Peter Greenaway robi rozpoznanie we Wrocławiu
d344zdq
d344zdq

Znakomity brytyjski reżyser Peter Greenaway przyjechał w poniedziałek do Wrocławia, gdzie na przełomie sierpnia i września będzie kręcił swój najnowszy film „Straż nocna”.

Reżyser (fot. www.petergreenawayevents.com) przyjechał do Wrocławia z Gdańska. Na potrzeby jego filmu wykorzystane zostaną wszystkie hale zdjęciowe wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. I właśnie budynki wytwórni były pierwszym miejscem, które odwiedził Greenaway.

Reżyser obejrzał tam m.in. główną halę zdjęciową, gdzie sprawdził akustykę, zobaczył także samo miasto.

Greenaway obejrzał również jeden z castingów na drugoplanową rolę w swej produkcji. Wizyta zakończyła się we wtorek.

d344zdq

W sumie szansę na zagranie u Greenawaya ma ponad 10 polskich aktorów. Przy filmie będą też pracować nasi scenografowie i kostiumolodzy.

Zdjęcia do filmu „Straż nocna” ruszą 21 sierpnia i potrwają do 23 września.

Na potrzeby tej realizacji pomieszczenia biurowe firmy zostaną oddane reżyserowi i jego najbliższym współpracownikom.

– My na ten czas przeniesiemy się do innych pomieszczeń, jeszcze nie wyremontowanych – mówił Słodkowski.

Film Greenawaya ma opowiadać o słynnym malarzu Rembrandcie w okresie kiedy powstawał jego obraz „Straż nocna”. Słodkowski podkreślił, że współpraca z brytyjskim reżyserem to ogromna szansa dla wrocławskiej wytwórni. Nie chciał zdradzić ile instytucja na tym zarobi. Chodzi najprawdopodobniej o setki tysięcy euro.

d344zdq

Tymczasem w ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy we Wrocławiu ogłosił upadłość wytwórni. Wniosek taki złożyła w sądzie szwajcarska firma, która w 1989 r. sprzedała instytucji sprzęt filmowy i upomniała się o pieniądze. Sąd podjął taką decyzję mimo tego, że w maju pieniądze na spłatę długu, czyli 450 tys. złotych przekazał wytwórni minister kultury.

Jak powiedział Słodkowski pod koniec czerwca na konto szwajcarskiej firmy wpłynęła kwota za poprzednie lata. Do spłaty zostaje jeszcze rata, którą trzeba uiścić w przyszłym roku.

Jak zapewnia dyrektor, wytwórnia działa normalnie, a on będzie chciał doprowadzić do ugody w tej sprawie. Zapowiedział odwołanie od wyroku sądu. Według Słodkowskiego osoba, która przygotowała opinię na temat wytwórni nie podała wszystkich informacji.

d344zdq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d344zdq