Trwa ładowanie...
dda7h3g

Pettson i Findus - Najlepsza gwiazdka

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film familijny "Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka" to świetna propozycja na przedświąteczny seans w gronie rodzinnym.
dda7h3g
3
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Dział Edukacji Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka – zarys fabuły

Głównymi bohaterami filmu "Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka" są tytułowi Pettson, starszy pan o wielkim sercu oraz jego wierny kot Findus o duszy nieznośnego chłopca. Zbliża się wigilijny wieczór, coraz wyraźniej czuć magiczną atmosferę świąt. Findus marzy o wielkiej, gwarnej, radosnej kolacji, podczas której przy wspólnym stole zasiadłby on, Pettson oraz grupa najlepszych przyjaciół. To uczucie wzrasta, gdy kot widzi przygotowania do świąt w domu sąsiadów.

Findus próbuje namówić Pettsona na przygotowanie takiej wigilii, jednak ten wstydzi się zaprosić przyjaciół do siebie. Rezolutny kot postanawia sam zabrać się za organizację kolacji i udekorowanie domu. Czy dzięki jego zaangażowaniu ta gwiazdka faktycznie będzie najlepsza?

Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka – ciekawostki

  • Film "Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka" został doceniony nominacją w konkursie głównym warszawskiego festiwalu Kino Dzieci 2018 do nagrody Złoty Kwiat Paproci – Nagroda Jury.
  • Fabuła filmu "Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka" oparta jest na historiach zawartych w książkach "Pettson i Findus" autorstwa Svena Nordqvista.
  • W sprzedaży dostępne są audiobooki "Pettson i Findus", w których lektorem jest Jerzy Stuhr.
  • To kolejny już film zrealizowany na podstawie książek. W 2014 roku pojawiła się dla przykładu produkcja "Pettson i Findus — mały kłopot, wielka przyjaźń”.
Pettson i Findus - Najlepsza gwiazdka
Tytuł oryginalny

Pettersson und Findus 2 - Das schönste Weihnachten überhaut

Gatunek

familijny

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

03.11.2018

Data polskiej premiery

23.11.2018

Czas trwania

80 min.

Obsada
dda7h3g

Podziel się opinią

3
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dda7h3g
dda7h3g
dda7h3g