Trwa ładowanie...
d3gy1cl

Pettson i Findus - Najlepsza gwiazdka

Najnowsze informacje
Trwa ładowanie...
Film familijny "Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka" to świetna propozycja na przedświąteczny seans w gronie rodzinnym.
d3gy1cl
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Dział Edukacji Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka – zarys fabuły

Głównymi bohaterami filmu "Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka" są tytułowi Pettson, starszy pan o wielkim sercu oraz jego wierny kot Findus o duszy nieznośnego chłopca. Zbliża się wigilijny wieczór, coraz wyraźniej czuć magiczną atmosferę świąt. Findus marzy o wielkiej, gwarnej, radosnej kolacji, podczas której przy wspólnym stole zasiadłby on, Pettson oraz grupa najlepszych przyjaciół. To uczucie wzrasta, gdy kot widzi przygotowania do świąt w domu sąsiadów.

Findus próbuje namówić Pettsona na przygotowanie takiej wigilii, jednak ten wstydzi się zaprosić przyjaciół do siebie. Rezolutny kot postanawia sam zabrać się za organizację kolacji i udekorowanie domu. Czy dzięki jego zaangażowaniu ta gwiazdka faktycznie będzie najlepsza?

Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka – ciekawostki

  • Film "Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka" został doceniony nominacją w konkursie głównym warszawskiego festiwalu Kino Dzieci 2018 do nagrody Złoty Kwiat Paproci – Nagroda Jury.
  • Fabuła filmu "Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka" oparta jest na historiach zawartych w książkach "Pettson i Findus" autorstwa Svena Nordqvista.
  • W sprzedaży dostępne są audiobooki "Pettson i Findus", w których lektorem jest Jerzy Stuhr.
  • To kolejny już film zrealizowany na podstawie książek. W 2014 roku pojawiła się dla przykładu produkcja "Pettson i Findus — mały kłopot, wielka przyjaźń”.
Pettson i Findus - Najlepsza gwiazdka
Tytuł oryginalny

Pettersson und Findus 2 - Das schönste Weihnachten überhaut

Gatunek

familijny

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

03.11.2018

Data polskiej premiery

23.11.2018

Czas trwania

80 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gy1cl
d3gy1cl
d3gy1cl