Trwa ładowanie...

Pharrell Williams błagał o zlecenie

Share
Pharrell Williams błagał o zlecenie
dz3c82i

Pharrell Williams napisze i wyprodukuje muzykę do filmu "Hidden Figures". W rolach głównych wystąpią Taraji P. Henson, Octavia Spencer oraz Janelle Monáe.

Williamsa w pracach producenckich nad soundtrackiem wspomagać będą Donna Gigliotti, Peter Chernin, Jenno Topping oraz Ted Melfi.

- Skoro tylko moja partnerka w kwestii produkcji muzyki, Mimi Valdés, i ja usłyszeliśmy o tym projekcie, w zasadzie błagaliśmy producentów i studio filmowe, aby pozwolili nam brać w tym udział - mówi Pharrell Williams. - To niesamowita historia o czarnej kobiecie z genialnym matematycznym umysłem, która miała wyjątkowy wkład w historię Stanów Zjednoczonych.

dz3c82i

Film, którego reżyserią i produkcją zajmie się wspomniany Ted Melfi ("Mów mi Vincent"), powstanie na podstawie książki "Hidden Figures: The Story of the African-American Women Who Helped Win the Space Race" Margot Lee Shetterly. Poza wspomnianymi we wstępnie paniami, w obsadzie znajdą się też Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge i Kevin Costner.

Akcja skoncentruje się na trzech genialnych kobietach naukowcach, które stały za jedną z największych operacji w historii USA - programem lotów kosmicznych Mercury. Matematyczki były zaangażowane w misję Johna Glenna. 20 lutego 1962 roku został on pierwszym amerykańskim astronautą, który wykonał lot orbitalny. W czasie misji doszło do pewnych trudności, ale astronauta bezpiecznie wylądował, stając się bohaterem narodowym Stanów Zjednoczonych. Film "Hidden Figures" powstaje pod skrzydłami studia Fox 2000.

Inne zlecenie Pharrella Williamsa to współpraca z francuskim elektronicznym duetem Cassius.

Ostatnia płyta autora hitu "Happy" to "G I R L" z marca 2014 roku. Z zespołem N.E.R.D Amerykanin przygotował niedawno soundtrack do filmu "Spongebob: na suchym lądzie", a także odpowiada za produkcję najnowszego dzieła Snoop Dogga, "Bush". W wakacje 2015 roku producent wypuścił singel "Freedom".

dz3c82i

Podziel się opinią

Share
dz3c82i
dz3c82i