Trwa ładowanie...
28-04-2009 12:41

Pięć filmów z programu "30 minut" jedzie do Cannes

Pięć filmów z programu "30 minut" jedzie do CannesŹródło: mat. promocyjne
d3i5f15
d3i5f15

Pięć filmów z programu „30 minut”, koordynowanego przez Studio „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, pojedzie na tegoroczny festiwal do Cannes.

Filmy będą obecne na szóstej edycji Short Film Corner, czyli targach filmów krótkometrażowych.

„Moja nowa droga” Basi Białowąs, „Co mówią lekarzeMichała Wnuka, „Na kredytPrzemysława Nowakowskiego, „Wszystkie małe kłamstwa Anny” Krzysztofa Bizio i „Obcy VI” Borysa Lankosza - oto pięć filmów programu „30 minut”, które trafią na Short Film Corner.

Goście Festiwalu Filmowego w Cannes będą mieli okazję obejrzeć je w cyfrowej wideotece targów Short Film Corner w ramach programu „Polish Shorts”, przygotowanego przez Krakowską Fundację Filmową, która zajmuje się międzynarodową promocją filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i animowanych. W programie „Polish Shorts” oprócz tytułów ze Studia Munka znalazły się również 4 filmy z PWSFTviT Łodzi: „Luksus” Jarka Sztandery, „Echo” Magnusa von Horna, „Małżonkowie” Dary von Duse i „Grobari” Bartka Cierlicy.

d3i5f15

Wszystkie filmy będą dostępne w wideotece targów dla gości branżowych, w tym w głównej mierze dystrybutorów, producentów, przedstawicieli tv i festiwali. Filmy będą także promowane w katalogu targów, w internecie oraz bezpośrednio w Cannes, gdzie obecni będą reżyserzy poszczególnych filmów zaproszeni przez organizatorów.

W ubiegłym roku na Short Film Corner prezentowane były 4 produkcje z programu „30 minut”: „Pokój szybkich randek” Anny Maliszewskiej, „Samotność kucharza szybkich zamówień” Marcela Sawickiego, „Aria Diva” Agnieszki Smoczyńskie i „Jak to jest być moją matką” Norah McGettigan.

d3i5f15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i5f15