Trwa ładowanie...
09-10-2014 11:27

Play Poland Film Festival w Londynie

Play Poland Film Festival w LondynieŹródło: Studio Munka-SFP
d2bbxos
d2bbxos

Play Poland Film Festival w Londynie zaprasza na swą kolejną edycję wszystkich miłośników filmów, kultury i sztuki z Polski. PLAY FULL we współpracy z PAE i innymi lokalnymi organizacjami przygotował program 16 unikatowych wydarzeń, które odbędą się w stolicy Wielkiej Brytanii w dniach 23 października do 15 listopada 2014 roku.

Pokazy wszystkich filmów długometrażowych odbędą się w londyńskich kinach Picturehouse: Clapham, Hackney i Stratford. W programie tegorocznej edycji znajdą się najlepsze i najgłośniejsze filmy z ostatnich lat, wsród nich: "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego, który będzie gościem specjalnym pokazu; znaczące dla środowisk LGBTQ "Płynące wieżowce" Tomasza Wasielwskiego; "Bezdech" Andrzeja Barta, z doskonalą obsadą aktorską; wielokrotnie nagradzane "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy; "Huba" Anki i Wilhelma Sasnalów, którego pokaz będzie brytyjską premierą filmu; "Ostatnie piętro”najnowszy thriller psychologiczny Tadeusza Króla oraz debiut Grzegorza Jaroszuka - "Kebab i horoskop".

Pokaz “Płynących Wieżowców” we współpracy z OUT at Clapham, będzie równecześnie inauguracją projektu PLAY FULL– PLAY OUT, mającego na celu promocję kultury queerowej oraz pogłębienie dyskusji na temat kwestii istotnych dla społeczności LGBTQ. Pokazany w gmachu Uniwersytetu Londynskiego (UCL) film Katki Reszke i Sławomira Grunberga “Coming Out Polish style” rozpocznie dyskusję prowadzoną przez akademików, aktywistów LGBT, artystów i filmowców na którą zaprasza SSEES, eMigrating Landscapes i Woman Online Writing. The Hackney Attic, Clapham Picturehouse i Cafe 1001 będą również gościć serię najlepszych polskich filmów krótkometrażowych i animacji z najbardziej renomowanych polskich studiów produkcyjnych i szkół filmowych. W programie „All you need to know about Polish Shorts 2013” zostanie zaprezentowana wyśmienita selekcja shortów, które zdobyły największą liczbę nagród i występów na światowych festiwalach. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zobaczymy również premierowy występ artystów audio-wizulanych:
Jakuba Lecha i Bogusława Misały z IP Group, którzy zaprezentują swój fantastyczny projekt dIP otwierając tym Festiwal w kultowym Cafe1001 na Brick Lane.

W Hackney Attic będzie gościć music video-clip party, znanego kolektywu glebokiOFF, podczas którego założyciel i reżyser Krzysztof Skonieczny, po pokazie „Hardkor Disko”, przedstawi selekcję swoich znanych teledysków. Dzięki zainicjowanej kolaboracji artysty z OFF_press London teksty utwórow będą miały angielskie tłumaczenia.

Play Poland każdego roku kontynuuje wspieranie i promowanie także lokalnych artystów polskiego pochodzenia, w tym roku dedykując serię wydarzeń utalentowanym fotografom. Unikatowa wystawa Kariny Będkowskiej "Fleeting" odbędzie się w Jam in a Jar i będzie jej towarzyszył koncert blusowy w wykonaniu Ede Kay i South Estate.

d2bbxos

Z myślą o najmłodszej widowni, dzięki hojności Filmoteki Narodowej, Studio Miniatur w Warszawie i Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, odbęda się aż dwa pokazy polskiej animacji dziecięcej, we współpracy z Wandsworth Libraries' Diversity Month i Audience, Community and Education Department Picturehouse Cinemas. Będziemy mogli między innymi obejrzeć kultowe postaci Bolka i Lolka czy Reksia na durzym ekranie.

Londyński Festiwal oficjalnie i tradycyjnie zamknie PLAY FULL after-party, celebrujące w tym roku cztery dekady polskiego disko, z udzialem DJ i VJs z PF collective.

Honorowy patronat nad Play Poland Film Festival objął Prof. Zbigniew Pełczyński (prezes Szkoły Liderów), Prof. Richard Demarco (założyciel The Demarcho European Art Foundation), Andrzej Pągowski (wybitny artysta grafik). Projekt dofinansowany jest przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Edynburgu, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Atrs & Business Scotland oraz Uniwersytet w Ottawie.

d2bbxos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bbxos