Trwa ładowanie...
dx4hd77
dx4hd77

Po drugiej stronie snu

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dx4hd77
Share
Zdjęcie

„Po drugiej stronie snu” (ang. The Other Side Of Sleep) to film dramatyczny, który miał swoją premierę w 2011 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes. Obraz został stworzony w Australii, Irlandii, Nowej Zelandii oraz w Wielkiej Brytanii. Za reżyserie odpowiada Rebecca Daly, która napisała scenariusz wraz z Glenn Montgomery. Muzykę skomponowali Marc Lizier i Michel Schöpping. Film wyprodukowała Macdara Kelleher.

Nieśmiała i wycofana Arlene wiedzie nudne, na pozór spokojne życie. Mieszka w sennym irlandzkim miasteczku, w otoczeniu pól, lasów i ścieżek, wśród których można zniknąć i nigdy nie wrócić. Za dnia pracuje w fabryce, wieczorem… lunatykuje. Cierpi na zaburzenia snu od wczesnego dzieciństwa i choć próbuje zapanować nad swoimi nocnymi wędrówkami, regularnie budzi się w nieznanych miejscach, nie pamiętając, jak się tam znalazła.

Pewnego ranka Arlene odzyskuje świadomość w środku lasu. Nie jest sama. Obok niej leży martwa młoda kobieta. Próbując opanować niepokój, Arlene ucieka z miejsca zdarzenia, bierze w domu prysznic i idzie do pracy, jak gdyby nigdy nic. Nie wie, że ktoś obserwuje ją zza drzew… Wkrótce ciało zmarłej zostaje znalezione. Policja rozpoczyna śledztwo, a wśród lokalnej społeczności aż huczy od plotek i domysłów. Arlene zaczynają prześladować dziwne wspomnienia z przeszłości. Zamordowana staje się jej obsesją. Zaprzyjaźnia się nawet z bliskimi dziewczyny – jej pogrążoną w smutku siostrą i chłopakiem – głównym podejrzanym w tej sprawie.

W filmie „Po drugiej stornie snu” w rolach głównych wystąpili: Antonia Campbell-Hughes jako Arlene Kelly, Sam Keeley – Killen, Cathy Belton – Selina, Olwen Fouere – Maggie, Gina Moxley – Francie, Aaron Monaghan – Bill, Louise Weir – Carol, Vicky Joyce – Donna, Arlene Kelly – Sandra.

Po drugiej stronie snu
Tytuł oryginalny

Other Side Of Sleep, The

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

Nowa Zelandia

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

24.05.2013

Czas trwania

88 min.

Obsada
dx4hd77

Podziel się opinią

Share
dx4hd77
dx4hd77
dx4hd77
dx4hd77