Trwa 艂adowanie...
dtalbp6
16-03-2004 16:44

Po Kasi i Tomku oraz Miodowych latach - TVP

dtalbp6
dtalbp6

Producent filmowy i telewizyjny, niegdy艣 wiceprezes Radiokomitetu, Jan Dworak zosta艂 w nocy z wtorku na 艣rod臋 wybrany - w do艣膰 zaskakuj膮cy spos贸b - na nowego prezesa TVP. Obowi膮zki przejmie po Robercie Kwiatkowskim od 17 lutego.

Przypomnijmy, 偶e pocz膮tkowo kandydatura Dworaka w og贸le nie by艂a brana pod uwag臋, poniewa偶 nie dosta艂 si臋 on do fina艂owej tr贸jki. Jednak wyb贸r jednego z trzech finalist贸w sta艂 si臋 takim problemem, 偶e Rada Nadzorcza zdecydowa艂a, 偶e jedynie Jan Dworak pogodzi wszystkich.

Od 1992 r. Jan Dworak jest wsp贸艂w艂a艣cicielem firm producenckich "Prasa i Film" oraz "Studio A", w ramach kt贸rego produkuje obecnie popularne seriale "Miodowe lata" oraz "Kasia i Tomek".

Dworak z wykszta艂cenia jest polonist膮, sko艅czy艂 filologi臋 polsk膮 na Uniwersytecie Warszawskim. Prac臋 dziennikarsk膮 rozpoczyna艂 w latach 70. w pismach sportowych. W latach 80. by艂 zaanga偶owany w wydawanie prasy i ksi膮偶ek drugiego obiegu, internowany od 13 grudnia 1981 r. do 26 lipca 1982 r.

dtalbp6

W latach 1984-85 by艂 organizatorem i sekretarzem redakcji tygodnika "Przegl膮d Katolicki".

W 1989 r. uczestniczy艂 w obradach "Okr膮g艂ego Sto艂u" w podzespole ds. 艣rodk贸w masowego przekazu. W tym samym roku by艂 wsp贸艂organizatorem i sekretarzem redakcji drugiej edycji "Tygodnika Solidarno艣膰". Przez pewnien czas by艂 jego redaktorem naczelnym.

W latach 1989-1991 Dworak pe艂ni艂 funkcj臋 zast臋pcy przewodnicz膮cego Radiokomitetu (szefem by艂 w贸wczas Andrzej Drawicz)
. W tym czasie Dworak przygotowywa艂 pierwsze projekty ustaw o radiofonii i telewizji.

W latach 1993-1998 Dworak by艂 za艂o偶ycielem i przez dwie pierwsze kadencje przewodnicz膮cym Stowarzyszenia Niezale偶nych Producent贸w Filmowych i Telewizyjnych. Od 2000 r. jest wiceprezesem Krajowej Izby Producent贸w.

Przez 4 lata (1998-2002) zasiada艂 w Radzie Programowej TVP.

dtalbp6
Oce艅 jako艣膰 naszego artyku艂u:
Twoja opinia pozwala nam tworzy膰 lepsze tre艣ci.

Komentarze

Trwa 艂adowanie
.
.
.
dtalbp6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie tre艣ci dost臋pnych w niniejszym serwisie - bez wzgl臋du na ich charakter i spos贸b wyra偶enia (w szczeg贸lno艣ci lecz nie wy艂膮cznie: s艂owne, s艂owno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz form臋 (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Sp贸艂ka Akcyjna z siedzib膮 w Warszawie, b臋d膮cej w艂a艣cicielem niniejszego serwisu, bez wzgl臋du na spos贸b ich eksploracji i wykorzystan膮 metod臋 (manualn膮 lub zautomatyzowan膮 technik臋, w tym z u偶yciem program贸w uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powy偶sze zastrze偶enie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu u艂atwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunk贸w umownych lub dozwolonego u偶ytku okre艣lonego przez w艂a艣ciwe przepisy prawa.Szczeg贸艂owa tre艣膰 dotycz膮ca niniejszego zastrze偶enia znajduje si臋tutaj