Trwa ładowanie...
d49aj2z

Pocałunek o północy

Najnowsze informacje
3.3
(23 głosy)
Oceń:
d49aj2z

„Pocałunek o północy” to żywiołowa podróż przez krainę miłości, nietypowa komedia romantyczna dziejąca się w Los Angeles sylwestrową noc.

Wilson (Scoot McNairy) jest 29-letnim facetem, który właśnie przeżył najgorszy rok swojego życia. Czuje się obco w Los Angeles - jest samotny, nie ma żadnych planów. Rok temu przybył do Miasta Aniołów by zrobić oszałamiającą karierę jako scenarzysta. Niestety nie wszystko potoczyło się zgodnie z jego planem. Rzuciła go dziewczyna, rozbił samochód i ktoś ukradł mu laptopa.

Dlatego sylwestrową noc zamierza spędzić samotnie w łóżku. Za namową swego przyjaciela Jacoba (Brian McGuire) loguje się w serwisie randkowym. Na jego ogłoszenie odpowiada Vivian (Sara Simmonds), która tak jak on potrzebuje towarzystwa w tę wyjątkową noc...

Dziewczyna dzwoni do niego, a jego łóżkowe plany spełzają na niczym. Vivian i Wilson przez resztę dnia włóczą się bez celu po ulicach Los Angeles. Z każdą chwilą dowiadują się o sobie coraz więcej, ale czy połączy ich pocałunek o północy?

Twórcą „Pocałunku o północy” jest nagradzany wielokrotnie Alex Holdridge, którego ostatni film „Sexless” jest jedynym obrazem, który zdobył jednocześnie nagrodę jury i nagrodę publiczności za najlepszy film fabularny na festiwalu SXSW w 2003 roku. Producentem wykonawczym filmu jest weteranka sztuki producenckiej, Anne Walker („Przed wschodem słońca”, „Uczniowska balanga”).

Jest to bardzo prosty, pełen inteligentnych dialogów i specyficznego humoru, film nakręcony na taśmie czarno-białej, który swoim klimatem przypomina „Przed wschodem słońca” Richarda Linklatera oraz filmy Jimiego Jarmusha.

Pocałunek o północy
Tytuł oryginalny

In Search of a Midnight Kiss

Gatunek

komedia, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

26.12.2008

Czas trwania

90 min.

Obsada
d49aj2z

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49aj2z
d49aj2z
d49aj2z