Trwa ładowanie...
14-04-2009 13:32

Początek lata już 15 maja. Lata Muminków

Początek lata już 15 maja. Lata MuminkówŹródło: Kino Świat
d150q6d
d150q6d

Czarodziejski film "Lato Muminków" dla małych i dużych wielbicieli najsympatyczniejszych bajkowych stworków na świecie już od 15 maja w kinach.

Zwyczajny, spokojny dzień w Dolinie Muminków zostaje nagle przerwany przez wybuch wulkanu, który wywołuje powódź. Rodzina Muminków jest zmuszona opuścić swoją ukochaną Dolinę Muminków w poszukiwaniu ratunku przed wielką wodą. Przedostają się do pływającego domu, który - jak się wkrótce okazuje - jest niezwykły. To, tak naprawdę, teatr – wyposażony w scenę i całe teatralne zaplecze. Zamieszkuje go tajemnicza wielbicielka teatru – Emma. Emma postanawia przyjąć pod swój dach Rodzinę Muminków…

Tak rozpoczyna się kinowa opowieść o sympatycznych mieszkańcach Doliny Muminków, znanych starszej i młodszej publiczności z telewizyjnych wieczorynek oraz z bestsellerowego cyklu książeczek dla dzieci autorstwa Tove Jansson, za które autorka była wielokrotnie nagradzana (m.in. Medalem Hansa Christiana Andersena i Orderem Uśmiechu)
.

Muminki były wielokrotnie ekranizowane. Polska wersja animowano – kukiełkowa zatytułowana „Opowiadania Muminków” powstała w latach 1977-1982 w łódzkim studiu Se-ma-for, wyprzedzając o 10 lat popularną japońską kreskówkę. Muminki stworzone przez polskich twórców były tymi, które najbardziej spodobały się Tove Jansson – autorce serii książek o przygodach Muminków.

„Polskie” Muminki doczekały się wreszcie ekranizacji kinowej. Na kanwie polskiego serialu powstał fiński film pełnometrażowy „Lato Muminków” w reżyserii Marii Lindberg. Zremasterowane i odświeżone Muminki podbiją serca kolejnego pokolenia młodych widzów już 15 maja 2009 roku. Marcin Perchuć w polskiej wersji użyczy głosu Włóczykijowi.

d150q6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d150q6d