Trwa ładowanie...
08-02-2017 09:42

"Pokot jest z dokładnością co do sekundy trafiony w swój czas". Wiktor Zborowski o najnowszym filmie Agnieszki Holland [WIDEO]

- Andrzej Wajda z „Powidokami” wstrzelił się w dziesiątkę. To samo odnosi się do Agnieszki Holland i „Pokotu”. A przecież te dwa filmy były przygotowywane dobre pięć lat temu. To świadczy o niebywałym sejsmografie, jaki noszą w sercu ci wielcy artyści. Potrafią wyczuć, że zbliża się czas na taki właśnie temat – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Wiktor Zborowski.

dmk6nhu
dmk6nhu

*- "Pokot" i „Powidoki” są z dokładnością do sekundy trafione w swój czas *– tłumaczy aktor.

Zborowski odniósł się również do ekologicznej, pro-animalistycznej wymowy filmu.

- Powoli skłaniam się ku wegetarianizmowi, nie tylko ze względów zdrowotnych, ale nazwijmy to ideologiczno-duchowych. Choć nie będzie to takie łatwe – tłumaczy aktor, którego córka jest wegetarianką.

dmk6nhu

*- Jesteśmy tylko jedną z części składowych ekosystemu. Bajdurzenia o prawie do podporządkowania sobie natury czy „ siły natury w służbie człowieka” to są po prostu brednie. Wszyscy jesteśmy składową tego samego ekosystemu i z tego co widzę – wcale nie najmądrzejszą *– mówi Zborowski.

Scenariusz "Pokotu" powstał na motywach powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Pisarka napisała go wspólnie z reżyserką. Jak mówiła wcześniej Holland, produkcja mogłaby nosić inny tytuł – "To nie jest kraj dla starych kobiet". -* Świat, w którym żyjemy, i z pewnością kraj – Polska – w którym dzieje się ta historia, nim nie jest* – podkreśla reżyserka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W rolach głównych zobaczymy Agnieszkę Mandat, Jakuba Gierszała, Wiktora Zborowskiego i Patricię Volny. W pozostałych rolach: Miroslav Krobot, Borys Szyc, Tomasz Kot, Andrzej Grabowski, Katarzyna Herman, Marcin Bosak, Andrzej Konopka.

Najnowsza produkcja Agnieszki Holland zostanie pokazana na Berlinale w najbliższą niedzielę. Na polskie ekrany "Pokot" wejdzie 24 lutego.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
dmk6nhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmk6nhu