Trwa ładowanie...
d1ux9og

Policyjna opowieść

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Policyjna opowieść" to jeden z najlepszych filmów z udziałem i reżyserii Jackie Chana. Przedstawia historię prawego policjanta, który zostaje zrobiony w morderstwo.
d1ux9og
2
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: POLMEDIA OFFICIAL

Policyjna opowieść – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu "Policyjna opowieść" jest Chan Ka Kui, młody, uczciwy policjant, który rozpoczyna służbę w Hongkongu. Podczas pierwszej samodzielnej akcji udaje mu się ująć niebezpiecznego bossa gangu narkotykowego, co odbija się szerokim echem w społeczeństwie i przynosi bohaterowi filmu sławę.

Teraz zadaniem Chana będzie ochrona świadka koronnego, którym jest bezmyślna sekretarka mafioza. Kobieta tuż przed rozprawą znika, a gangster wychodzi na wolność przepełniony chęcią zemsty na Chanie. Młody policjant zostanie wrobiony w przestępstwo. Będzie musiał zrobić wszystko, żeby oczyścić się z zarzutów.

Policyjna opowieść – ciekawostki

  • Film "Policyjna opowieść" to jedyna produkcja z Jackie Chanem, która zdobyła nagrodę dla Najlepszego Filmu przyznawaną przez Hongkong Academy.
  • Sam Jackie Chan twierdzi, że "Policyjna opowieść" to jego ulubiony film z własnym udziałem.
  • Kaskaderskie wyczyny Jackie Chana w filmie "Policyjna opowieść" skończyły się kilkoma kontuzjami, między innymi poparzeniem skóry dłoni w scenie, w której zjeżdża po słupie z lampkami, urazem siódmego i ósmego kręgu oraz przemieszczeniem miednicy w scenie z centrum handlowego, a także utratą przytomności po skoku z balkonu na szklaną wystawę.
  • Nie tylko Jackie Chan rezygnował z dublera. Również Brigitte Lee wykonała samodzielnie wiele wyczynów kaskaderskich.
  • Tytuł filmu "Policyjna opowieść" jest bardzo ogólnikowy nie bez przyczyny. Otóż zawsze, gdy Jackie Chan ogłaszał w Hongkongu tytuł swojego nowego filmu, niedługo potem powstawały produkcje niemalże identyczne tak jak w przypadku kilku historii o pijanych karatekach wydanych po "Legendzie pijanego mistrza".
  • W scenach, które wycięto z filmu, Jackie Chan śpiewa piosenkę pt "Hero story", główny motyw muzyczny produkcji.
  • Film "Policyjna opowieść" doczekał się kilku kontynuacji.
Policyjna opowieść
Tytuł oryginalny

Ging chat goo si

Gatunek

komedia kryminalna

Kraj produkcji

Hongkong

Rok produkcji

1985

Data światowej premiery

14.12.1985

Czas trwania

105 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ux9og
d1ux9og
d1ux9og