Trwa ładowanie...
06-10-2006 12:42

Polskie debiuty w USA

Share
Polskie debiuty w USA
da2oga0

Przegląd polskich filmów wyreżyserowanych przez absolwentów łódzkiej filmówki rozpoczyna się w czwartek w Austin w Teksasie – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy uczelni prof. Andrzej Bednarek.

Pokazane będą filmy fabularne filmy oraz etiudy studenckie. Projekcje odbywać się będą w czwartki w miejscowym centrum kulturalno-filmowym i potrwają do końca października. Widzowie będą mogli obejrzeć: „Jestem”Doroty Kędzierzawskiej, „Mojego Nikifora” Krzysztofa Krauze (na zdjęciu), „Amatora” Krzysztofa Kieślowskiego, „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy.

Spośród etiud studenckich zaprezentowane będą: „Jako” Kędzierzawskiej, „Melodramat” Filipa Marczewskiego, „Urząd” Kieślowskiego.

da2oga0

Oprócz projekcji filmów przewidziano m.in. otwarcie wystawy polskich plakatów filmowych, spotkanie ze studentami, które organizuje absolwent łódzkiej filmówki, a obecnie profesor uniwersytetu w Austin – Mitko Panov. Panov jest też autorem etiudy filmowej „Z podniesionymi rękami”, nagrodzonej Złotą Palmą na festiwalu Cannes w 1991 r.

Współorganizatorem przeglądu jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi. Jak powiedział prof. Bednarek, inicjatywa ta jest początkiem współpracy między University of Texas i łódzką uczelnią.

da2oga0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da2oga0
da2oga0