Trwa ładowanie...
07-03-2007 11:18

Polskie kabarety w Comedy Central

Polskie kabarety w Comedy Central
d2y7wui
d2y7wui

Od marca kanał Comedy Central wprowadził nową ramówkę. Pojawią się w niej dwie pozycje programowe wyprodukowane w Polsce.

Pierwszą z nich będzie kabaretowe show z udziałem publiczności zatytułowane „Hu, jak humor”. Każdy odcinek programu będzie prowadzony przez inny polski kabaret, dzięki czemu każde wydanie będzie w zaaranżowane w niepowtarzalnym stylu. Gospodarz odcinka będzie mógł zaprosić do studia inne formacje lub ich przedstawicieli. Program będzie mieszanką skeczy, stand up’u i piosenki. Mimo, że całość opierać ma się na scenariuszu, w show nie zabraknie także miejsca na improwizację.

Program pojawiać się będzie od 1 kwietnia w każdą niedzielę o godz. 22.00.

Druga nowością będą „Kookły” - polski program rozrywkowy z plejadą kukiełek w rolach głównych. W kolejnych odcinkach zobaczymy losy mieszkańców typowo polskiego, niewielkiego, komunalnego bloku: hydraulika, pana Ludwika z żoną i dziećmi, moherowej babci Petlikowej czy rozwydrzonych „ziomów”.

W świecie Kookieł, tak jak w świecie, którego są przerysowanym odbiciem, mieszkańcy komunalnego bloku oglądają telewizję. W zaciszu swoich salonów będą śledzić takie seriale jak "Telezakupy Bingo Bango Melango", "Frajer Taxi", "Hity z Satelity", czy "Dzień z życia...", oraz reklamy, zwiastuny i wywiady, wypełniające ramówkę kooklej telewizji. Humor w Kookłach jest skierowany raczej do widzów dojrzalszych, jednak sam ich „image” na pewno zjedna sobie fanów wśród młodszej publiczności.

d2y7wui

Twórcą Kookieł jest Alex Stępień, człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach – od lingwistyki stosowanej po... ...produkcję telewizyjną, dziennikarstwo i sztukę. Dotychczas Kookły można było oglądać tylko w Internecie, gdzie cieszyły się ogromną popularnością.

„Kookły” nadawane będą w piątki o godz. 22.00, od 30 marca.

W startującej w marcu ramówce Comedy Central nie zabraknie także wielu nowych programów zagranicznych.

Widzowie zobaczą m.in. serial animowany „Bobby kontra wapniaki”, stylizowaną na dokument serię „Chłopaki z baraków” czy seriale komediowe: „Jak poznałem waszą matkę”, „Miłość z o.o.”, „Stacja Corner Gas” i „Terapia grupowa”.

d2y7wui

Na antenie kanału pojawi się również sitcom „Scrubs”, opowiadający o perypetiach młodych lekarzy, który już od sześciu lat emitowany jest na antenie amerykańskiej stacji NBC. W Polsce pokazywany będzie pod tytułem „Hoży doktorzy”.

Comedy Central pokaże także od pierwszego odcinka znany już widzom w naszym kraju serial obyczajowo-komediowy „Gotowe na wszystko”.

W nowej ramówce nie zabraknie także programów dla miłośników parodii. Z dziennikarzy informacyjnych będzie można pośmiać się w „Łowcach faktów”, a z bohaterów reality show w „Przerysowanych”. Dobrą zabawę zapewni też... ...program „Trafiony - zatopiony”, w którym ekipa żartownisiów przemierza ulice Londynu, robiąc szalone improwizacje na oczach zdumionych przechodniów.

d2y7wui

Inną nowością będzie „Sexy Cam”, czyli krótkie, zabawne scenki z nutką erotyzmu, nagrane ukrytą kamerą. Na więcej erotyki widzowie Comedy Central będą mogli liczyć jesienią, bowiem wtedy stacja planuje pokazać polską produkcję właśnie o takim charakterze.

Obecnie kanał Comedy Central, które nadaje w Polsce od 16 października 2006 roku, jest dostępny dla abonentów platformy ‘n’, sieci kablowej Multimedia Polska i mniejszych operatorów kablowych. - Intensywnie pracujemy nad poszerzeniem naszej dystrybucji – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dominika Płaza, specjalista ds. PR w MTV Networks Polska, który jest właścicielem kanału.

Pod koniec marca ruszy strona internetowa polskiej wersji Comedy Central. - Co do jej zawartości, to na razie mogę tylko zdradzić, że pojawi się tam sekcja o charakterze społecznościowym – tłumaczy nam Płaza.Comedy Central Polska jest jednym z pięciu lokalnych oddziałów stacji, która rozpoczęła działalność w Stanach Zjednoczonych, w 1991 roku. Kanał jest obecny w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech (w tych trzech ostatnich krajach pod nazwą Paramount Comedy. Jego właścicielem jest MTV Networks International.

d2y7wui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y7wui