Trwa ładowanie...
Aktualności

"Poltergeist": Remake jednego z najlepszych horrorów wszech czasów od piątku w kinach [WIDEO]

Share
"Poltergeist": Remake jednego z najlepszych horrorów wszech czasów od piątku w kinach [WIDEO]
Źródło: East news
d3ial19

Dla wielu wielbicieli horrorów klasyczny dziś *"Duch" (1982) jest filmem, który śmiało można nazwać kultowym. Znalazł się on m.in. w monumentalnym almanachu "501 Must-See Movies". Dzisiaj na ekrany kin wchodzi remake produkcji "Poltergeist". Producentem jest uznany twórca Sam Raimi ("Martwe zło", "Klątwa", seria "Spider-Man").*

W roli Erica Bowena, ojca rodziny, zobaczymy Sama Rockwella („Niebezpieczny umysł”), który wygrał rywalizację obsadową z Tomem Cruisem i Richardem Armitagem.

Rodzina z trojgiem dzieci przeprowadza się na spokojne przedmieścia, do pozornie zwykłego domu, który stopniowo zaczyna odkrywać swą mroczną tajemnicę. Kolejne niepokojące znaki stają się zaproszeniem do rzeczywistości dużo bardziej przerażającej niż najgorszy sen. Związany z domem duch poltergeist wykorzystuje przeciwko rodzinie jej największe lęki i porywa najmłodszą córkę do równoległego świata, z którego nie ma ucieczki. Ostateczna konfrontacja z potężnym poltergeistem wydaje się z góry przegrana. Aby go pokonać, bohaterowie będą musieli zrozumieć naturę zła, z którym mają do czynienia. Czy wezwany na pomoc egzorcysta ocali rodzinę, zanim będzie za późno?

Mit klątwy
Przypomnijmy, że "Egzorcysta", do którego przede wszystkim odwołują się twórcy "Poltergeista", to jeden z tych filmów, którym towarzyszył mit klątwy. Dwie tragiczne śmierci, pożar na planie oraz oskarżenia o bluźnierstwo zdecydowały o ponurym rozgłosie filmu, który jednocześnie zapisał się w historii jako jeden z najdoskonalszych horrorów. Podkreślano zwłaszcza inteligentną intrygę, wstrząsający finał, umiejętne budowanie napięcia i kapitalną rolę młodej aktorki Lindy Blair. „Poltergeist” nie ustępuje pod tym względem poprzednikowi i ma wszelkie szanse, by również zaskarbić sobie uznanie publiczności.

Ścieżka dźwiękowa
Autorem ścieżki dźwiękowej jest Marc Streitenfeld, niemiecki kompozytor muzyki filmowej. Urodzony w Monachium, w wieku 19 lat przeprowadził się do Los Angeles, gdzie został asystentem Hansa Zimmera. Następnie rozpoczął swą samodzielną karierę kompozytorską tworząc muzykę do wielu blockbusterów. Otrzymał nominację do nagrody BAFTA za muzykę do filmu Ridleya Scotta "American Gangster". Współpraca ze Scottem trwa od dawna i owocowała pracą przy takich obrazach jak "Matchstick Men", "Black Hawk Down" czy "Gladiator".

d3ial19

* "Poltergeist" już w kinach.*

d3ial19

Podziel się opinią

Share
d3ial19
d3ial19