Trwa ładowanie...
d3dign3
Aktualności

"Poltergeist" w starciu z nowoczesnym egzorcystą

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Poltergeist" w starciu z nowoczesnym egzorcystą
(East news)
d3dign3

W horrorze *"Poltergeist" – który na nasze ekrany trafi już 29 maja – twórcy nawiązują do takich klasyków gatunku, jak "Dziecko Rosemary" (reż. Roman Polański, 1968), "Egzorcysta" (reż. William Friedkin, 1973), czy też bardziej współczesne filmy grozy, jak "Annabelle" (reż. John R. Leonetti, 2014) oraz "Obecność" (reż. James Wan, 2013). Łącznikiem między tymi filami jest występująca w nich postać egzorcysty.*

Medium, a zarazem celebrytę, gwiazdę telewizyjnego reality show „House Cleaners” – Carrigana Burke'a, wezwanego, by odzyskał porwaną przez duchy dziewczynkę, zagrał tym razem Jared Harris („Uśpieni”, „Pompeje”). Aktor tak komentował poczynania swego bohatera: – Okazuje się, że Burke jest jedyną osobą, która może pomóc Maddy, ponieważ potrafi nawiązać kontakt z niebezpiecznymi mocami. Staje się niejako przywódcą w walce o uratowanie dziewczynki.

Przypomnijmy, że „Egzorcysta”, do którego przede wszystkim odwołują się twórcy „Poltergeista”, to jeden z tych filmów, którym towarzyszył mit klątwy. Dwie tragiczne śmierci, pożar na planie oraz oskarżenia o bluźnierstwo zdecydowały o ponurym rozgłosie filmu, który jednocześnie zapisał się w historii jako jeden z najdoskonalszych horrorów. Podkreślano zwłaszcza inteligentną intrygę, wstrząsający finał, umiejętne budowanie napięcia i kapitalną rolę młodej aktorki Lindy Blair. „Poltergeist” nie ustępuje pod tym względem poprzednikowi i ma wszelkie szanse, by również zaskarbić sobie uznanie publiczności.

d3dign3

Kalifornijska rodzina z trojgiem dzieci przeprowadza się na przedmieście, do pozornie zwykłego domu, który stopniowo zaczyna odkrywać swą mroczną tajemnicę. Kolejne niepokojące znaki stają się zaproszeniem do rzeczywistości dużo bardziej przerażającej niż najgorszy sen. Związany z domem duch poltergeist wykorzystuje przeciwko rodzinie jej największe lęki i porywa najmłodszą córkę do równoległego świata, z którego nie ma ucieczki. Ostateczna konfrontacja z potężnym poltergeistem wydaje się z góry przegrana. Aby go pokonać, bohaterowie będą musieli zrozumieć naturę zła, z którym mają do czynienia. Czy wezwany na pomoc egzorcysta ocali rodzinę, zanim będzie za późno?

"Poltergeist" w kinach od 29 maja

d3dign3

Podziel się opinią

Share

d3dign3

d3dign3