Trwa ładowanie...
Aktualności

Pomóżcie w narodzinach analogowych dzieci!

Share
Pomóżcie w narodzinach analogowych dzieci!
Źródło: mat. promocyjne
d1x51ht

„Rodzice zawodniczek z drużyny Volteo mówią o swoich dzieciach, że są analogowe. Po kilku dniach spędzonych z nimi, przekonałyśmy się co to oznacza. Analogowe dzieci są zaprzeczeniem tego co zazwyczaj myślimy na temat dzisiejszych dzieciaków, zamkniętych, skupionych na sobie, pogrążonych w internetowym szaleństwie“ – mówią Monika Kotecka i Karolina Poryzała z Kurkok Kollektiv (www.kurkotkollektiv.com), które pracują nad innowacyjnym filmem dokumentalnym o zawodniczkach z warszawskiej drużyny Volteo.

Film ma być zrealizowany profesjonalnie, więc dziewczyny zbierają fundusze na sprzęt i ekipę. Możecie je wesprzeć za pośrednictwem serwisu PolakPotrafi i polubić na Facebooku!

Reżyserki opowiadają, że piękno zespołowego działania nie przeszkadza dziewczynkom w zaznaczeniu własnej indywidualności, a ich wrażliwość doskonale sprawdza się we współpracy z wierzchowcami. Obserwując drużynę miały nieodparte wrażenie, że tworzy ona stado, gdzie panuje ścisła hierarchia i określone rytuały.

d1x51ht

Autorki dokumentu zamierzają zestawić sceny dokumentalne z impresyjnymi ujęciami ćwiczeń na galopującym koniu i treningami rozciągającymi ciało. Chcą zrezygnować z „setkowych” wypowiedzi, ponieważ nic w portretowanym świecie nie jest statyczne, wszystko odbywa się w ruchu. Sama muzyka będzie surowa, wręcz niezauważalna. Ogromną rolę odegra kreacyjny dźwięk – rytm filmu nadawać będzie tętent kopyt zwierzęcia.

Z nakręconych materiałów powstał krótki trailer „Wolty”, który możecie obejrzeć poniżej:

WOLTA TRAILER from kurkot kollektiv on Vimeo.

Zanim „Wolta“ trafi na ekrany kin możecie też zobaczyć klip do utworu En2aka, który bierze udział w konkursie Powiększenie na odbywającym właśnie Międzynarodowym Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty:

en2ak - Pope's Sinister Laugh from kurkot kollektiv on Vimeo.

Dodatkowe informacje o projekcie można znaleźć tutaj.

d1x51ht

Podziel się opinią

Share
d1x51ht
d1x51ht