Trwa ładowanie...
08-07-2014 11:16

Ponad 60 filmów na Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych ''Kameralne Lato''

Ponad 60 filmów na Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych ''Kameralne Lato''Źródło: materiał promocyjny
d25b77a
d25b77a

Przeszło 60 filmów znalazło się w programie 7. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych "Kameralne Lato" w Radomiu, które potrwają do soboty. Główną nagrodę "Złotego Łucznika" przyzna jury pod przewodnictwem Janusza Zaorskiego.
W konkursie głównym wystartują polskie filmy krótkometrażowe zrealizowane przez młodych twórców - głównie studentów i absolwentów szkół filmowych. Nowością tegorocznego festiwalu jest Konkurs Filmów Niezależnych.

Dyrektor "Kameralnego Lata" Anna Wróblewska podkreśliła na poniedziałkowej konferencji prasowej, że zgodnie z ideą imprezy, filmy prezentowane w Radomiu będą się koncentrować wokół tematyki społecznej, poruszać ważne tematy z życia współczesnych Polaków.

Nagrodę główną "Złotego Łucznika" oraz nagrody specjalne przyzna jury pod przewodnictwem scenarzysty, reżysera i producenta filmowego Janusza Zaorskiego. Statuetka nawiązuje do pomnika łucznika, który stoi niedaleko radomskich Zakładów Metalowych "Łucznik". Dla wielu radomian jest on symbolem ich miasta.

Ważnym elementem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych w Radomiu są warsztaty. Bierze w nich udział grupa młodych osób, które pod okiem filmowców, autorów głośnych tegorocznych debiutów Barbary Białowąs ("Big Love" z udziałem Aleksandry Hamkało i Antoniego Pawlickiego) i Rafaela Lewandowskiego ("Kret" z Borysem Szycem i Marianem Dziędzielem) stworzą filmy krótkometrażowe o tematyce społecznej. Współorganizatorem imprezy jest Komenda Wojewódzka Policji (KWP) w Radomiu. Zastępca
szefa mazowieckiej policji insp. Marek Świszcz poinformował, że policja poszukuje niekonwencjonalnych, a jednocześnie skutecznych metod zapobiegania negatywnym zjawiskom społecznym. Podczas "Kameralnego Lata" policyjni antyterroryści wezmą udział w realizacji filmowej sceny, kręconej przez uczestników warsztatów w centrum Radomia.

d25b77a

W trakcie "Kameralnego Lata" zaplanowane są także plenerowe pokazy filmów, m.in. "W ukryciu" w reż. Jana Kidawy-Błońskiego, do którego zdjęcia kręcone były w Radomiu. W ramach cyklu "Akademia zawodowców" - odbędą się spotkania z członkami festiwalowego jury m.in. z aktorami Anną Muchą (ambasadorka festiwalu) oraz Lesławem Żurkiem. 7. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato" rozpoczęły się w niedzielę 6 lipca.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Filmforum, a współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, Instytut Kosmopolis Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Radomiu oraz Mazowieckie Centrum Profilaktyki.

d25b77a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25b77a