Trwa ładowanie...

Poseł PO widział film Patryka Vegi. Ma jasne zdanie na temat "Polityki"

Wiele mówiło się, że "Polityka" Patryka Vegi zmieni wynik wyborów. Reżyser mówił o tym tak śmiało i z taką mocą, że i politycy wydawali się poddenerwowani. Poseł PO, Michał Szczerba, był na premierze filmu Vegi. Podzielił się swoim zdaniem, czy film może rzeczywiście wpłynąć na wybory.

Poseł PO widział film Patryka Vegi. Ma jasne zdanie na temat "Polityki"Źródło: Materiały prasowe
d2pfw6e
d2pfw6e

"Polityka" Patryka Vegi jest wyświetlana w kinach od 4 września. Tuż po premierze filmu pojawił się chór głosów znanych dziennikarzy, którzy jasno wskazują, że "Polityka" na tę prawdziwą politykę nie będzie miała żadnego wpływu. Wbrew zapewnieniom reżysera, który w wywiadach opowiadał o konsekwencjach pracy nad filmem o polskich posłach i ludziach związanych z prawą stroną politycznego sporu. Ba, Patryk Vega wspominał także, że jest świadomy tego, że może wszystko stracić.

Jak pisał nasz recenzent, Artur Zaborski, o filmie Vegi: "W 'Polityce' nie brakuje łopatologii. Całość szyta jest grubymi nićmi, a logika wielokrotnie ustępuje miejsca fantazji scenarzysty. Niemniej 'Polityka', co zaskakujące, okazuje się satyrą napędzaną goryczą, a nie ośmieszającą ironią".

To opinia dziennikarza (dość popularna, jeśli przejrzy się inne recenzje). Co na to politycy? "Super Express" rozmawiał z posłem PO, Michałem Szczerbą.

- Film jest przytłaczający, ciężki i pokazuje patologię władzy PiS w dawce trudnej do przyjęcia, ale obecnego rządu nie obali. Wiele sytuacji, postaci i dialogów pokazuje rzeczywistość, którą dobra zmiana funduje Polakom od lat. To autorska wizja Patryka Vegi, ale na pewno inspiruje do krytycznej refleksji wszystkie strony politycznego sporu - mówi polityk opozycji.

d2pfw6e

Przyznaje też, że choć Vega nie wskazuje, że dana postać w filmie to konkretny polityk, to korzysta z prawdziwych cytatów, które padały z ust rządzących. To, zdaniem Szczerby, budzi przerażenie.

Poseł także tuż po opuszczeniu kinowej sali podzielił się swoimi wrażeniami. Na Twitterze pisał, że to film "przytłaczający, ciężki i prawdziwy".

Zobaczcie, jak zareagowali widzowie po seansie "Polityki"

d2pfw6e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pfw6e