Trwa ładowanie...
dsubftm
dsubftm

Posledniy bogatyr (The last warrior)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
Głosuj
Podziel się
Opinie
"The last warrior" to ciekawa produkcja fantasy prosto z Rosji Youtube.com - stopklatki
"The last warrior" to ciekawa produkcja fantasy prosto z Rosji

"The last warrior" (Last Knight, Posledniy bogatyr, Последний богатырь) to rosyjski film fantasy wyreżyserowany przez Dmitriya Dyachenko. Scenariusz do tej produkcji napisali Vitaliy Shlyappo, Dimitriy Yan, Pavel Danilov oraz Igor Tudvasev. Film czerpie garściami ze słowiańskiej mitologii na czele z Babą Jagą, Kościejem Nieśmiertelnym i Wodnikiem.

The last warrior – opis fabuły

Głównym bohaterem filmu fantasy "The last warrior" jest młody mieszkaniec współczesnej Rosji, Iwan Naydenov, który z powodzeniem udaje magika, przyciągając na swoje widowiska tłumy widzów.

Wskutek nieprzewidzianych wypadków zostaje przeniesiony do magicznej krainy Belogorie (Biała góra), gdzie trafia wprost do lochu. Mężczyzna jest przekonany, że mocno uderzył się w głowę lub znajduje się pod wpływem narkotyków, ponieważ nie wierzy w postaci, które widzi. Kiedy jego życie jest naprawdę zagrożone, zjawia się czwórka nietuzinkowych bohaterów: Kościej Nieśmiertelny, Wodnik, Baba Jaga oraz dziewczyna o imieniu Wasylisa. Postanawiają uwolnić Iwana, który jak się okazuje, jest potomkiem potężnego wojownika. Tylko on może wskazać miejsce, gdzie jest ukryty Miecz Kadzienic.

Przygody, które czekają bohaterów w filmie familijnym "The last warrior" nie pozwolą widzom oderwać oczu od ekranu.

The last warrior – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "The last warrior" jest Dmitriy Dyachenko, który stanął za kamerą takich produkcji jak: "Dzień radia" (2008), "O czym rozmawiają mężczyźni" (2010) czy "Bystree, chem kroliki" (2014). Brał udział również przy realizacji takich seriali "Lybov na ostrie nożna" oraz "Kuchnia";
  • Pyotr Gorshenin i Olga Afinogenova otrzymali nagrodę Złotego Orła za najlepszą charakteryzację;
  • Zdjęcia do filmu "The last warrior" były kręcone w Moskwie i w Soczi;
  • W listopadzie 2017 roku film "The last warrior" pobił rekord najchętniej oglądanego filmu rosyjskiego, wyprzedzając "Stalingrad" (2013), który zarobił ponad 28 milionów dolarów;
  • "The last warrior" to drugi film, przy którym współpracowało studio Disneya i rosyjska wytwórnia filmowa. Pierwszym obrazem była "Księga mistrzów" (2009).

Zobacz też: Najlepsze filmy o średniowieczu 2018

dsubftm
Posledniy bogatyr (The last warrior)
Tytuł oryginalny

Posledniy bogatyr

Gatunek

Fantasy, Familijny, Akcji

Kraj produkcji

Rosja

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

19.10.2017

Data polskiej premiery

15.11.2018

Czas trwania

114 min.

Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

1
Share
dsubftm
dsubftm

dsubftm
dsubftm
dsubftm