Trwa ładowanie...
tetris
30-06-2016 13:33

Powstaje filmowa trylogia "Tetrisa"

Share
Powstaje filmowa trylogia "Tetrisa"Źródło: getty
d37h64q

Bruno Wu i Larry Kasanoff zabezpieczyli fundusze na pierwszy z trzech planowanych filmów science fiction na podstawie „Tetrisa”. Realizowana przez Threshold Global Studios adaptacja układanki będzie koprodukcją chińsko-amerykańską z budżetem ok. 80 mln dol.

Po ponad rocznych rozmowach z The Tetris Company, właścicielami praw do „Tetrisa”, Bruno Wu i Larry Kasanoff ogłosili zabezpieczenie funduszy na realizację filmowej adaptacji popularnej układanki z lat 80. XX w. Budżet „Tetris The Movie” ma wynosić ok. 80 mln dol. Rozpoczęły się już castingi do filmu; zdjęcia w Chinach i innych krajach świata mają się zacząć w 2017 r.

Kasanoff potwierdził, że w planach są trzy powiązane filmy na podstawie elektronicznej układanki. - Nie staramy się tutaj podzielić ósmego filmu z cyklu na dwa tylko po to, żeby wycisnąć trochę więcej. Po prostu wymaga tego historia, którą wymyśliliśmy – jest zwyczajnie tak duża – zastrzegł Kasanoff w rozmowie z „Empire”, odnosząc się aluzyjnie do przypadków takich filmowych franczyz, jak „Harry Potter” czy „Igrzyska Śmierci”.

- Nikt jeszcze nie wpadł na trop tego, co naprawdę szykujemy – dodał Kasanoff, odcinając się od spekulacji, że w filmowej adaptacji „Tetrisa” zobaczymy animowane klocki. - Zależy nam, żeby ta opowieść okazała się zaskoczeniem, ale będzie to duży film fantastyczno-naukowy – wyjawił, dodając, że głównym motywem filmu ma być tworzenie porządku z chaosu.

To kolejny wysokobudżetowy film na podstawie gry komputerowej. Na przełomie maja i czerwca „Warcraft: Początek” na podstawie gier Blizzard Entertainment zarobił ponad 412,5 mln dol. na całym świecie, z czego 219 mln w Chinach, gdzie produkcja ustanowiła rekord popularności. Sam Larry Kasanoff w latach 90. wyprodukował film na podstawie gry „Mortal Kombat”.

Opracowana w 1984 r. przez Rosjanina Aleksieja Pażytnowa abstrakcyjna elektroniczna układanka „Tetris” jest jedną z najpopularniejszych gier komputerowych w historii. Aktualnie prawa do tytułu należą do hawajskiej spółki The Tetris Company zarządzanej przez Pażytnowa i Henka Rogersa.

d37h64q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37h64q
d37h64q