Trwa ładowanie...

Powstanie kinowy film o islamskich terrorystach

Share
Powstanie kinowy film o islamskich terrorystach
d21btlz

Jeden z wiodących hollywoodzkich producentów, Jerry Bruckheimer nakręci film o terrorystach. Rekin filmowego biznesu zakupił prawa do ekranizacji artykuły „Jihadists In Paradise” autorstwa Marka Bowena.

Tekst artykułu ukarze się w marcowym numerze renomowanego magazynu „Atlantic Monthly”. Do jego filmowej adaptacji scenariusza napisze sam autor Mark Bowden. Nie jest to pierwszy raz kiedy obaj panowie razem współpracują. Bruckheimer ekranizował już wcześniej książkę dziennikarza tworząc na jej podstawie „Helikopter w ogniu”.

„Jihadists in Paradise” opowiada o przywódcy islamskiej organizacji terrorystycznej Abu Sayyaf. Działająca na Filipinach grupa zdobyła wątpliwą sławę gdy dokonała porwania 20 turystów. Wśród feralnej grupy znalazło się trzech amerykanów z których jeden został zabity a dwóje przez ponad półtora roku była więziona w dżungli. Przywódca organizacji, Aldam Tilao był przez długi czas ścigany przez połączone siły CIA i filipińskiego wojska. Ostatecznie został namierzony i zabity.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d21btlz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21btlz
d21btlz