Trwa ładowanie...
d3xr5uv

Pozdrowienia z raju

Najnowsze informacje
3.1
(14 głosów)
Oceń:
Share
d3xr5uv

„Pozdrowienia z raju” (ang. „Captive”) to film dramatyczny powstały w następujących krajach: Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Filipiny. Obraz wyreżyserował Brillante Mendoga, który wraz z Bootsem Agbayani Pastorem napisał scenariusz. Muzykę skomponował Teresa Barrozo, zaś za produkcję odpowiadają Brillante Mendoga i Didier Costet.

„Pozdrowienia z raju” to wnikliwe studium niewoli u progu XXI-go wieku. Pewnej majowej nocy 2001 roku obcokrajowcy przebywający na egzotycznej wyspie na południowych Filipinach zostają wyrwani ze snu. Grupa zamaskowanych mężczyzn z karabinami zabiera ich na barce daleko w morze. Do przerażonych ludzi dociera trudna prawda - zostali porwani. Wśród nich znajduje się francuska działaczka humanitarna Thérèse. Porywacze wznoszący okrzyki „Allah Akbar” przedstawiają się jako islamscy bojownicy powiązani z organizacją niejakiego Osamy bin Ladena. Oświadczają wielonarodowej grupie zakładników, że będą więzieni, aż ktoś nie zapłaci za nich okupu.

Tak rozpoczyna się wielomiesięczna przeprawa grupy pojmanych przez dżunglę pod ciągłym ostrzałem filipińskiej armii. Głodni, nękani przez zmienną pogodę i dzikie owady porwani będą zdani na łaskę porywaczy. Uwięzieni turyści wkrótce zrozumieją, że filipińskim żołnierzom, bardziej niż na ratowaniu im życia, zależy na zabiciu islamistów. Pewnego dnia słyszą w radio informację o atakach na World Trade Centre. Ogarnia ich przerażenie – są przekonani, że cały świat znalazł się w rękach terrorystów. Nie tak wyobrażali sobie Filipiny. Każdy z nich marzył o raju. Znaleźli się w piekle, z którego nie ma ucieczki.

W filmie w rolach głównych zagrali: Isabelle Huppert jako Thérèse Bourgoine, Mercedes Cabral – Narzeczona, Maria Isabel Lopez - Marianne Agudo Pineda, Joel Torre, Sid Lucero, Raymond Bagatsing, Kristoffer King, Rustica Carpio – Soledad.

Pozdrowienia z raju
Tytuł oryginalny

Captive

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

28.09.2012

Czas trwania

120 min.

Obsada
d3xr5uv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xr5uv
d3xr5uv
d3xr5uv