Trwa ładowanie...
29-03-2006 13:14

Prezydent wybierze prezesa telewizji publicznej?

Prezydent wybierze prezesa telewizji publicznej?
dpd4imi
dpd4imi

W pałacu Lecha Kaczyńskiego (fot. AFP) rozstrzyga się, kto będzie kierował telewizją publiczną po Janie Dworaku - pisze "Trybuna".

W dzienniku czytamy, że do siedziby prezydenta przy Krakowskim Przedmieściu pielgrzymują wszyscy chętni do stanowisk przy Woronicza. Świetnie rozumieją, że bez poparcia liderów Prawa i Sprawiedliwości nie mają szans na przebrnięcie przez procedury konkursowe - dodaje gazeta.

"Trybuna" pisze, że podobno fotel prezesa TVP ma zagwarantowany Janusz Pietkiewicz, bliski współpracownik Lecha Kaczyńskiego w czasie jego rządów w stolicy, szef biura teatru i muzyki w warszawskim ratuszu.

Według dziennika "o swoje" w otoczeniu prezydenta walczą też: Adam Pawłowicz, niedawno wybrany prezes Ruchu i członek rady nadzorczej TVP wywodzący się ze środowiska pampersów; Maciej Pawlicki, producent telewizyjny m.in. programu „Warto pozmawiać", oraz Wojciech Pawlak, były prezes OBOP, choć ten ostatni podobno się wycofał.

Bracia Kaczyńscy sprytnie podzielili się rolami - czytamy w "Trybunie". Dziennik wyjaśnia, że Jarosław, prezes PiS, prowadząc wojnę z mediami występuje w roli tarana dla Lecha, który w zaciszu gabinetów rozdaje karty w mediach. Na razie tylko publicznych - dodaje gazeta.

dpd4imi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpd4imi